Domácí

Na Česko se žene studená fronta. Ochladí se o 15 °C, přijde i sníh!

Na babí léto zapomeňte. Naposledy bude relativně teplo ve čtvrtek. Pak už musíme počítat se znatelným ochlazením. Na horách dokonce i se sněhem. Příjemné teploty nad 20 stupňů už letos zřejmě nebudou.

Ve čtvrtek bude ještě oblačno až polojasno s teplotami maximálně 25 stupňů Celsia. V pátek bude pršet a už se znatelně ochladí. Rtuť teploměru nepřesáhne hodnotu 18 stupňů Celsia. “V sobotu už ty nejvyšší teploty budou hluboce pod hranicí 15 stupňů. Budou se pohybovat od 9 do 13 stupňů Celsia. Na Šumavě a v Krušných horách, tedy v poloze nad tisíc metrů, lze očekávat srážky smíšené nebo i sněhové,“ uvedl pro TN.cz meteorolog Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) Jaroslav Rosa.

Podobné teploty budou i v neděli. V noci očekávejte 8 až 4 stupně. Přes den to bude o něco více. 9 až 13 stupňů Celsia. “I v neděli bude platit, že budou srážky v polohách nad tisíc metrů smíšené nebo sněhové,“ řekl meteorolog. S pozvolným oteplováním můžeme počítat až v průběhu příštího týdne. Zhruba od úterý budou teploty stoupat. Ale jen velmi pomalu a maximálně na 17 stupňů Celsia.

Související obsah

Studená fronta bude procházet celou Evropou. Do České republiky dojde ochlazení ze severozápadu. “Od pátku bude přes naše území procházet pozvolna studená fronta, která přijde od Velké Británie a bude postupovat dále na východ. Za touto frontou dorazí na naše území studený a vlhký vzduch,“ popsal pro TN.cz meteorolog Jaroslav Rosa.

Pokud jde o teploty nad 20 stupňů Celsia, tak ty, se v dlouhodobé předpovědi ČHMÚ zatím vůbec neobjevují.


 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz