Domácí

Pošta zveřejnila návod pro důchodce. Vysvětlila, kdy nesmí roušky použít

Pošta zveřejnila návod pro důchodce. Vysvětlila, kdy nesmí roušky použít
Zdroj: TV Nova

Česká pošta od úterý 15. září do pátku 18. září roznášela do domovních poštovních schránek obálky s pěti rouškami a jedním respirátorem. V pátek zveřejnila návod k použití, který je uvedený na původních obalech. Pošta trvá na tom, že důchodcům roznášela ochranné prostředky, a ne zdravotnický materiál.

Pošta vyzvala seniory, kterým obálky přišly, aby si je důkladně prohlédli. “Pokud při takové kontrole odhalí jakékoli mechanické poškození, například pomačkání, znečištění nebo namočení, pak by takové roušky a respirátory neměli použít,“ uvedla pošta na svých internetových stránkách.
K výzvě pošta připojila i návod na použití z původního obalu, který důchodcům nemohl přijít. Roušky byly totiž balené po padesáti kusech a pracovníci pošty do každé obálky vkládali jen pět.

RESPIRÁTORY

POUŽITÍ:

1. Rozevřete respirátor, přidržte jej rukou a zafixujte jej na obličeji tak, aby nosní spona byla nahoře

2. Upevněte elastické pásky na uši na obou stranách k levému a pravému uchu

3. Přizpůsobte svorku tvaru kořene nosu tak, aby byl respirátor co nejblíže obličeji

4. Pouze na jednorázové použití, po použití zničit


UPOZORNĚNÍ

1. Pokud se u vás objeví závratě, nevolnost nebo potíže s dýcháním, rychle opusťte infikovanou oblast a vyměňte produkt

2. Výrobek se doporučuje používat maximálně 8 hodin, po použití jej prosím zničte

3. Respirátor před použitím zkontrolujte, pokud není vhodný, vyměňte jej. Pokud se pod okraj respirátoru zachytí vaše vlasy, nemusí být splněny požadavky na prevenci

4. Respirátory jsou jednorázové výrobky, před použitím pečlivě zkontrolujte obalové sáčky. Nepoužívejte, pokud je sáček poškozen

ROUŠKY

POUŽITÍ:

1. Rozevřete roušku, zavěste pásky na obou stranách roušky na uši

2. Stisknutím pásky u kořene nosu roušku zafixujete a zabráníte vnikání nečistot

3. Přitáhněte roušku k dolní čelisti a vytvořte tak dýchací prostorBEZPEČNOSTNÍ OPATŘENÍ

1. Tento výrobek je jednorázový, nenoste jej vícekrát, doporučuje se vyměnit každé čtyři hodiny

2. Při srdečních obtížích používejte obezřetně

Související obsah

V souvislosti s doručováním roušek řešila pošta hned několik problémů. Například Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) ji vyzval, aby okamžitě sjednala nápravu v případě distribuce roušek a respirátorů lidem starším 60 let. Podle SÚKL došlo k porušení zákonných požadavků na distribuci těchto výrobků a důchodci by mohli být v ohrožení. Pošta tvrdí, že roznesla jen ochranné pomůcky, a ne zdravotnický materiál. Ministr vnitra Jan Hamáček řekl, že zvažuje podání trestního oznámení na SÚKL. Podle něj představitelé ústavu šíří poplašnou zprávu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Auto v Praze srazilo dva chodce. Jsou vážně zranění

Vážná nehoda se stala v sobotu v noci v pražských Holešovicích. Auto tam srazilo dva chodce. "40letý muž utrpěl velmi vážný úraz hlavy a mnohačetná poranění. Po resuscitaci jsme ho převezli do motolské nemocnice. 39letý muž utrpěl úraz nohou a hlavy. Při vědomí jsme ho transportovali do vinohradské nemocnice," informovali na twitteru záchranáři. Policisté nyní zjišťují, co se přesně stalo, a zda dvojice přecházela přes přechod. "Alkohol u řidiče osobního auta byl negativní," sdělila policie.

Píše se na Deník.cz