Domácí

Lesy jsou plné hub, hlásí čtenáři TN.cz. Prohlédněte si nej úlovky

Lesy jsou plné hub, hlásí čtenáři TN.cz. Prohlédněte si nej úlovky
Zdroj: facebook

Mykologové, které oslovila redakce TN.cz, se shodují, že houbařská sezóna nekončí. A nade vší pochybnost to potvrzují úlovky, které zaslali mailem a přes facebook čtenáři. Některé nálezy jsou bez nadsázky kapitální.

Podle obrázků, o které se čtenáři TN.cz podělili, to vypadá, že v některých rodinách se budou hřiby a další houby několik dní čistit, krájet a zpracovávat. A pak tak měsíc vařit a smažit.

Třemi plnými koši a dvěma vrchovatými taškami se na facebooku TN.cz pochlubila třeba Růžena Camprová. Úctyhodnou kořist okomentovala polopatě jen dvěma slovy: "Asi takhle."

Stejně jako řada dalších poslala fotku "vagonu" hub, ale nenapsala ani přibližně, kde lesy a louky nabízejí takhle bohatou houbařskou sklizeň. Asi proto, aby jí následující výpravy nekazily davy jiných sběračů.

To Iveta Škrdlová Jizbová byla o chlup konkrétnější - k houbové "závěji" připojila informaci, že jí sběr trval asi dvě a půl hodiny a že hledala v Mimoni.

Související obsah

"Houby rostou jak po dešti. Dnes tři hodiny v lese a do rána máme co dělat. Zdravím z Kralovéhradecka," pochlubila se Lenka obrázkem kombíku, jehož kufr je houbami doslova zavalený.

Několik komentujících se svěřilo, že se na lesní sběr teprve chystají. A jiní si postěžovali, že u nich to zatím neroste. Byli ale ve výrazné menšině. 

Vybrané úlovky čtenářů TN.cz si můžete prohlédnout v galerii.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz