Domácí

Rada vlády řešila nouzový stav, hejtman nastínil možná další opatření

Rada vlády pro zdravotní rizika projednávala v úterý dopoledne možné vyhlášení nouzového stavu a případná bezpečnostní opatření, která by se mohla zavést. Konkrétní podoba nepadla, nicméně se mluvilo například o omezení pro restaurace a další podniky, řešila se i případná omezení pro školy.

Podle předsedy Asociace krajů ČR a zároveň také hejtmana Vysočiny Jiřího Běhounka bylo jednání Rady vlády pro zdravotní rizika poměrně klidné.

Rada diskutovala i o dalších případných opatřeních. "Konkrétní závěry tam úplně nepadly, mluvilo se samozřejmě o počtu osob třeba v restauracích, ty se zavírat nemají, ale mají se přijmout opatření podobná jako třeba v Německu, pokud si to pamatuji, a některé další kroky," sdělil Běhounek s tím, že přesnou podobu musí předložit ministr zdravotnictví na mimořádném jednání vlády, které se uskuteční ve středu.

Řešilo se také školství. Podle Běhounka zatím není vůle řešit to plošně, pokud se nic nezmění, situace by se tak měla řídit podle semaforu. Někteří pedagogové požadují, aby mohli přejít na distanční výuku.

Související obsah

Rada nemůže přijmout žádné rozhodnutí, jedná se o poradní orgán, vláda se tak doporučením Rady pro zdravotní rizika řídit může, ale nemusí.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Fond vyplatil zemědělcům zasaženým tornádem přes půl miliardy

Státní zemědělský intervenční fond (SZIF) vyplatil zemědělcům, které v červnu zasáhlo tornádo, už přes půl miliardy korun. Jedná se asi o 80 procent nahlášených škod. Lesy ČR vyplatily asi 34 milionů korun. Částky dnes zveřejnilo ministerstvo zemědělství.

Píše se na Deník.cz