Koronavirus

Očkovat proti covidu se mají i děti od pěti let. Vojtěch prozradil termín

Ministerstvo zdravotnictví plánuje otevřít už od poloviny prosince očkování proti koronaviru pro děti starší pěti let. TV Nova to potvrdil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. Podle informací TV Nova to v pondělí podpořila Rada vlády pro zdravotní rizika. Rodiče budou moci děti k očkování přihlásit od 13. prosince. Se samotným očkováním se začne 21. prosince, až do Česka dorazí pro děti určená vakcína.

Rozšíření očkování potvrdil pro TV Nova ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. Rodiče podle něj budou moci přihlašovat své děti k očkování proti koronaviru už od 13. prosince.

https://twitter.com/adamvojtechano/status/1465354845662203908

Podle předsedy České vakcinologické společnosti Romana Chlíbka se čeká na dodání dětské dávky vakcíny od společností Pfizer a BioNTech. "Naráz do celé Evropy pro děti od pěti let bude vozit v týdnu od 20. prosince. V České republice se objeví prvních 312 tisíc dávek vakcíny pro děti 21. prosince," řekl Chlíbek.

Použití vakcíny pro děti schválily americké úřady už před třemi týdny. Evropská léková agentura (EMA) pak ke stejnému kroku přistoupila ve čtvrtek. Děti by měly dostávat v porovnání s dospělými třetinovou dávku.

Související obsah

​Podle Chlíbka by měly děti očkovat jak pediatři, tak speciální očkovací centra. "Je logické, aby očkovalo obojí. Očkování dětí bude určitě probíhat v ordinacích praktických lékařů, kteří jsou s tím daleko více zkušení. Omezuje je jen velikost balení. V době pandemie jsou větší dodávky, špatně se jim to organizuje, aby jim některé vakcíny nezbyly a nemuseli je vyhodit," uvedl pro TV Nova Chlíbek.

Kvůli rostoucímu zájmu se zvyšuje kapacita očkovacích center, více v reportáži:

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz