Domácí

Prymula doporučil lidem z ohrožených skupin, aby zůstávali doma

V Televizních novinách ve středu vystoupil ministr zdravotnictví Roman Prymula, který okomentoval nárůst hospitalizovaných v Česku, za 24 hodin přibylo 151 lidí s onemocněním Covid-19, kteří potřebují lékařskou péči. Prymula lidem z nejohroženějších skupin doporučil, aby zůstávali co nejvíc doma.

Podle Prymuly se postupně zapojují lůžka, která nejsou primárně určena pro Covid-19. Kapacita je ale podle něj dostatečná. Nyní věří, že se podaří situaci díky novým bezpečnostním opatřením zvládnout. Cílem je podle Prymuly dostat reprodukční číslo na 0,9.

Ministr zdravotnictví doporučil lidem ze skupin, které onemocnění Covid-19 ohrožuje nejvíce, aby zůstávali pokud možno doma či se vyhýbali místům s větší koncentrací lidí.

"Já opakovaně deklaruji, že ohrožené skupiny, které mají různá další onemocnění, jsou skupiny, které by v tuto chvíli měly zůstávat doma, co to jde," apeloval Prymula s tím, že nebyla vymezena nákupní doba pro seniory, ti by podle něj měli nakupovat v případech, kdy je to nutné.

Související obsah

Prymula zároveň znovu uvedl, že zpěv je skutečně rizikový například v případě sborů.

Podle předsedy poslaneckého klubu ODS opatření veřejnost jenom mate:

tn.cz / TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz