Domácí

Vyjednávání v Libereckém kraji pokračuje, hejtman chce koalici do půlky října

Liberecký hejtman Martin Půta Starosty dotáhl v krajských volbách k vítězství potřetí a jednání o koalici začal hned v noci. Jako první přišli na řadu občanští demokraté.

V budově krajského úřadu v Liberci začala první povolební vyjednávání už kolem desáté. "Asi touha Starostů je poskládat koalici Starostové, Piráti a ODS. Já myslím, že na spolehlivé vládnutí jim stačí klidně dvojkoalice, kterou jsme nabídli," zhodnotil předseda regionálního Dan Ramzer (ODS).

Liberecký hejtman chce vytvořit širší koalici - podle jeho slov do náročné doby, která kraj čeká. Nejreálnější je koalice s ODS a Piráty. "Jednáme o možnostech koaliční spolupráce a možném nastavení té spolupráce, takže my to vidíme dobře, že by ta spolupráce možná byla. My o ní stojíme," sdělil Zbyněk Miklík (Piráti).

Piráti odmítli už před volbami pakt s hnutím ANO nebo SPD. Podle libereckého hejtmana se dá spolupráce s hnutím ANO očekávat, ne ale v koalici.

Související obsah

"Zatím není nic rozehráno a nechme tomu zatím volný průběh a uvidíme, jak se to vyvine v následujících dnech," uvedla náměstkyně hejtmana Jitka Volfová (ANO).

"Jsme připraveni nabídnout i těm stranám, které se do koalice nevejdou, nějaké formy spolupráce. Já navíc uvažuji, že jsou subjekty, které nedostali 5 procent, ale ve volbách měly silná témata jako ochrana životního prostředí, tak s nimi chci také mluvit, jakým způsobem by se mohly třeba podílet na práci ve výborech," reagoval hejtman Martin Půta (Starostové pro Liberecký kraj). Věří, že koalici sestaví do poloviny října.

tn.cz / TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz