Domácí

Nemocnice po celé zemi omezují péči. Nakažených zdravotníků přibývá!

Stále více nemocnic po celé zemi omezuje provoz kvůli zaplňujícím se lůžkovým kapacitám a zvyšujícímu se počtu zdravotnického personálu nakaženého koronavirem. Nemocnice často odkládají neakutní péči i operace, leckde zavírají i některá oddělení.

Problémy s omezeným provozem nemocnic nově hlásí třeba Vysočina. Téměř 30 zdravotníků je nakažených v nemocnici v Novém Městě na Moravě a každým dnem přibývají další. "Od dnešního dne omezujeme plánované neakutní operace. Tato omezení se netýkají akutních ani onkologických operací," uvedla v úterý mluvčí nemocnice Tamara Pecková Homolová.V jihlavské nemocnici je nakažených už téměř 60 lékařů a sester. Museli kvůli tomu zavřít i rehabilitační oddělení. "Museli jsme omezit plánovanou péči a tím, že omezíme péči u výkonů, které snesou odklad, tak dokážeme zajistit péči tam, kde je to potřeba," okomentovala situaci mluvčí jihlavské nemocnice Monika Zachrlová.

Související obsah


Problémy jsou také v některých nemocnicích na Olomoucku, Uherskohradišťsku a ve středních Čechách. Celkem je nakažených už zhruba 2500 zdravotníků. Podle České lékařské komory jich je 10krát víc než na začátku září.Navíc se rychle zaplňují i lůžkové kapacity a některé nemocnice, jako třeba jihlavská, kvůli tomu musí rozšiřovat oddělení určená pro pacienty s koronavirem.

ts, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz