Domácí

Do obchodů a center můžeme jen ve dvou! Prymula opatření nezmínil

Kvůli zhoršující se situaci vláda ve čtvrtek zavedla další opatření proti koronaviru. O jednom z nich se však ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) nezmínil. Od pátku mohou do obchodů a provozoven vstupovat lidé ve skupinkách maximálně po dvou.

"Vláda omezuje svobodu pohybu a pobytu tak, že lze vstupovat do nákupních center, do prodejen a provozoven služeb, s výjimkou provozoven stravovacích služeb, a pobývat v nich nejvýše ve skupinách po dvou lidech a tak, že mezi skupinami je rozestup alespoň dva metry,“ uvádí se ve vládním usnesení k nově zavedeným opatřením.


Toto omezení se však nevztahuje na mladší 15 let, které doprovází jiný zletilý člověk ze stejné domácnosti.

Související obsah


O tomto omezení, které je navíc v platnosti už od pátku, se však ministr zdravotnictví během čtvrteční tiskové konference nezmínil. Informoval pouze o tom, že ve foodcourtech a nákupních centrech budou moci u jednoho stolu sedět maximálně dva lidé.


Mimo to platí také zákaz poskytovat v obchodních centrech a restauracích wi-fi pro zákazníky. Právě tím chce vláda zabránit shromažďování zejména mladých lidí.


Kvůli rekordním přírůstkům nakažených za poslední dny se vláda uchýlila k rychlejšímu zavedení a zpřísnění opatření proti šíření koronaviru. Týkají se například otevírací doby hospod, barů a restaurací, které musí zavřít už ve 20 hodin.

Související obsah


Kromě toho dojde od pondělí také k výraznému omezení kultury. Přehled jednotlivých opatření naleznete v tomto článku na TN.cz. Restrikce mají platit 14 dní, pak vláda situaci vyhodnotí a usoudí, jaké budou další kroky.


Ministr zdravotnictví Roman Prymula také informoval, že vláda uvažuje o otestování všech Čechů na koronavirus. Více informací naleznete zde.

O testování hovořil Prymula ve čtvrtek na tiskové konferenci:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Hvězdný herec z Harryho Pottera zkolaboval při golfu

Anglický herec Tom Felton (34), hvězdný představitel rivala hlavního hrdiny z filmů o Harry Potterovi Draca Malfoye, zkolaboval při golfovém utkání celebrit ve Spojených státech. Ze hřiště ho musela odvézt záchranka. O zdravotním stavu herce a vášnivého golfisty nejsou k dispozici bližší informace.

Krátká zpráva

Chlapec v Nizozemsku vyhrál soud, může se očkovat proti covidu

Dvanáctiletý chlapec se v Nizozemsku obrátil na soud, protože mu otec zakázal očkování proti covidu-19. Kluk o vakcínu moc stál, aby se mohl vídat s nemocnou babičkou a neohrozil ji. V zemi je možné očkování od 12 let se souhlasem obou rodičů. Soudce se přiklonil na stranu chlapce, jehož rodiče jsou rozvedení.

Píše se na Deník.cz