Zahraničí

Trump po léčbě poprvé promluvil, opět si sundal roušku

Americký prezident Donald Trump poprvé po opuštění z nemocnice promluvil z balkónu Bílého domu k davu občanů. Prý se cítí skvěle a koronavirus, který v USA zabil přes 210 tisíc lidí, už podle něj mizí. Stále se nenechal otestovat, přesto si stejně jako po pondělním příjezdu před projevem demonstrativně sundal roušku.

Donald Trump poprvé po hospitalizaci kvůli koronaviru přednesl veřejný projev z balkónu Bílého domu. K účastníkům "mírumilovné demonstrace za právo a pořádek" mluvil bez roušky.

Podle informací agentury AP přitom mluvčí amerického prezidenta odmítá potvrdil, zda se nechal otestovat. Není tak jisté, že už je skutečně negativní. Z nemocnice ho v pondělí rovněž propustili bez testů. Byl tam teprve od minulého pátku. Hlavní lékař Bílého domu Sean Conley ve čtvrtek oznámil, že Trumpova léčba skončila (více čtěte zde).

"Cítím se skvěle," prohlásil Trump před svými sympatizanty, kteří skandovali hesla jako "ještě čtyři roky". Také uvedl, že koronavirová pandemie už začíná postupně mizet. USA přitom ohlásily přes 38 tisíc nových případů za jediný den. V zemi zemřelo více než 210 tisíc nakažených.

Související obsah

Politologové mají za to, že se Trump péče lékařů zřekl předčasně kvůli předvolební kampani. Nová hlava státu se v USA bude vybírat už v prvním listopadovém týdnu. Trumpovým protikandidátem je demokrat Joe Biden.

Demokraté zpochybňují duševní zdraví Donalda Trumpa. Více v reportáži TV Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz