Zahraničí

Americký prezident Trump už není infekční. Potvrdil to jeho lékař

Americký prezident Trump už není infekční. Potvrdil to jeho lékař
Zdroj: Profimedia

Americký prezident Donald Trump už není nakažlivý! Podle jeho lékaře Seana Conleyho pominulo u hlavy státu riziko, že by mohl infikovat další lidi. Může proto opustit izolaci.

Podle BBC se jedná o první zprávu o aktuálním zdravotním stavu amerického prezidenta od čtvrtka. Lékař Bílého domu Sean Conley v prohlášení napsal, že Trump v sobotu podstoupil test, který nevykazuje známky toto, že by se virus v jeho těle replikoval.


"Prohlášení však neuvádí, že byl Trumpům test na koronavirus negativní,“ píše BBC. Trump podle svého lékaře tak splňuje kritéria Střediska pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) a může tak bezpečně přerušit izolaci.

Související obsah


Lékař informoval o zdraví prezidenta jen několik hodin poté, co Trump promluvil z balkónu Bílého domu ke stovkám svých příznivců. Těm vzkázal, že se cítí skvěle. Podle mnoha politologů se však Trump zřekl předčasně lékařské péče kvůli předvolební kampani.


Před několika dny odhalily testy u americké hlavy státu koronavirus. Kvůli zhoršujícímu se zdravotnímu stavu poté strávil několik dní ve vojenské nemocnici Waltera Reeda poblíž Washingtonu. Ohledně Trumpova zdraví však panuje řada nejasností.


Podle  AP News se Trump v sobotu objevil na veřejnosti s náplastmi na rukou, které mu tam zřejmě zůstaly po infuzi. Navíc hovořil ke svým příznivcům podstatně kratší dobu, než bývá obvyklé.

Prezident Trump chce obnovit předvolební kampaň. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz