Domácí

Třívteřinová výzva Romana Prymuly. Tohle Čechům vzkazuje! VIDEO

Známé přísloví říká, že čas jsou peníze. To si asi uvědomuje i ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO), který ve čtvrtek na svém twitteru zveřejnil výzvu mířenou na všechny. Jeho prohlášení má pouhé tři vteřiny.

"Důležitá výzva. 3 vteřiny. Ty má každý z vás. Prosím o takzvaný retweet," vyzval ministr zdravotnictví ve čtvrtek uživatele sociální sítě twitter o přesdílení jeho slov.

Prymulův vzkaz je přtom velmi jednoduchý, jde o jedinou krátkou větu: "Prosím vás všechny, zůstaňte doma," vzkazuje ministr s nasazenou černou rouškou Čechům.

Krátká promluva přitom navazuje na minutové video, které Prymula zveřejnil na svém twitteru včera večer. V něm připomíná, že "počet nových hospitalizací dramaticky stoupá," což brzy postihne kapacitu (zdravotního) systému.

A i v něm lidi prosí, aby pokud možno zůstávali doma, chodili jen do práce a na nákupy, případně vyřizovali opravdu nezbytné pochůzky. "V řadě případů můžeme použít systém home officu, který je vhodný. A já bych zase velice apeloval jak na firmy, tak na vás, běžné občany, abyste tento model využívali v míře co možná nejvyšší," prosí Prymula.

Na video se podívejte ZDE:

Jeho třívteřinová výzva mezi diskutujícími vyvolala hodně rozdílné reakce - část lidí s ní souhlasí, další ovšem ministrovi spílají. 

"Mám taky důležitou výzvu - Až tohle jednou skončí, odstupte, okamžitě odstupte! Prosím o pochopení, retweet není potřeba," napsala Jana Křížová.

Související obsah

"A to mám, prosím pěkně, udělat jak, když mám denně jedno až dvě soudní jednání, která mi soudci i přes urgence a prosby odmítají odročit?" zoufá si uživatelka Ygritte.

"Pane Prymulo, prosím pošlete nám měsíčně 60-80 tisíc, ať můžeme zabezpečit chod a výdaje podnikání, výdaje za bydlení a obživu (bez výdělku) a rádi zůstaneme doma. V opačném případě doma nezůstaneme, další Váš tweet pro nás by totiž musel znít “Prosím, zůstaňte pod mostem," oponuje Jan Hannes Hošek.

"Pane Prymulo, jste neskutečný borec, maximálně věřím tomu, co děláte, máte mou podporu a udělám vše, co bude potřeba udělat. Přeji aspoň trošku klidný den," postavil se za ministrova slova naopak Roman Révay z Olomouce.

Roman Prymula byl ve středu hostem diskuzního pořadu TN.cz Napřímo:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz