Domácí

Záložní plán: Česko pošle nakažené covidem do Německa

Ministr zahraničí Petříček (ČSSD) potvrdil, že pokud v českých nemocnicích nebude dostatek lůžek pro pacienty s covidem, využijeme pomoc našeho západního souseda.

Počet nakažených koronavirem v Česku neustále stoupá. V případě nouze není vyloučené, že budeme potřebovat pomoc. Tu už nabídlo Německo. "Mou prací je vyjednávat o zahraniční pomoci, pokud by v Česku došlo na nejhorší. Takovou dohodu máme aktuálně například s Německem, v sousedních regionech jsou připravena lůžka pro případ, že jich budeme mít nedostatek," uvedl ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček.

Česko aktuálně jedná o možnosti pomoci s Bavorskem. Konkrétně premiér Andrej Babiš už s bavorskou stranou mluvil o případné pomoci.

Kvůli koronavirové epidemii musíme podle premiéra Babiše začít budovat další lůžka pro pacienty s Covidem-19. "Myslim si, že tohle je hlavní úkol pro ministra Prymulu, aby armáda i Ústřední krizový štáb začaly už stavět ty náhradní kapacity nejlépe už tento víkend. Nemáme čas, ta prognóza není dobrá, ta čísla jsou katastrofální," řekl Babiš (ANO).

Související obsah

Polní nemocnice by měla vzniknout z letňanského výstaviště v Praze. Ve středu přibylo v Česku rekordních 9 544 prokázaných případů.

Stát uvolní ze svých hmotných rezerv dva a půl tisíce lůžek. Podívejte se na reportáž TV Nova:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz