Domácí

Ministr zemědělství Toman má Covid-19! V týdnu se viděl s prezidentem

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) se nakazil novým typem koronaviru. TV Nova to v neděli potvrdil jeho mluvčí. Nedávno s nemocí bojovala také bývalá ministryně obrany Karla Šlechtová.

"Já mohu potvrdit, že pan ministr Toman měl pozitivní test na koronavirus. V tuto chvíli je v kontaktu s pražskými hygieniky. Dodržuje veškerá jejich doporučení," uvedl mluvčí ministerstva Vojtěch Bílý.

"V uplynulých dnech pan ministr dodržoval veškerá preventivní opatření - na všechna nezbytná i osobní jednání nosil roušku, dodržoval rozestupy," ujistil mluvčí. Ve středu se přitom Toman v Lánech setkal s prezidentem Milošem Zemanem.

Aktuálně se řeší, jak bude Toman pracovat - prý by ale neměl být problém resort řídit online z domova. Další členy kabinetu s největší pravděpodobností nijak neohrozil, vláda totiž už delší dobu jedná prostředniuctvím videokonferencí.

Související obsah

Toman každopádně není prvním známým politikem z Česka, kterého nákaza skolila. Před časem Covid-19 prodělala také bývalá ministryně obrany Karla Šlechtová.

Připomeňte si nemoc Šlechtové v reportáži TV Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz