Koronavirus

Haly a výstaviště nabídly své prostory pro nakažené. Problém je personál

Haly a výstaviště nabídly své prostory pro nakažené. Problém je personál
Zdroj: TN.cz/Jakub Deml

Své prostory v O2 aréně pro nakažené koronavirem nabídla společnost PPF. Něco podobného připravuje i brněnské výstaviště. Hlavním problémem ale může být nedostatek personálu.

"Nabídli jsme ministerstvu zdravotnictví pro vážně nemocné koronavirem kompletní zázemí O2 areny a O2 universa. Velikost sálů je cca 12 tisíc metrů čtverečných, v obou objektech se navíc nachází velkokapacitní kuchyně pro přípravu jakéhokoli stravování. Rádi pomůžeme, snad to ale nebude zapotřebí," uvedla společnost PPF na svém twitteru.


Pro brněnské výstaviště (BVV) je už od jara připravený projekt na výstavbu nemocnice přímo v pavilonu G2. Kapacita by byla 302 lůžek. "Jsme okamžitě připraveni to postavit, máme už i navezený materiál, čekáme na povel od města nebo od krizového štábu. Hlavní problém je ale s personálem, jako kdekoliv jinde. Nejsou lékaři," řekl mluvčí brněnského výstaviště Jaroslav Bílek.

Své prostory kraji pro případné využití na umístění nakažených na jaře i nyní nabídla Home Credit arena v Liberci.


Na jiných místech Česka není situace tak kritická, aby bylo potřeba zajišťovat lůžka mimo zdravotnická zařízení. "Na základě informací, které máme z Fakultní nemocnice Plzeň, není nutné vytipovávat místa pro krizová lůžka mimo nemocnici," uvedla mluvčí města Plzeň Eva Barborková. Pod město spadá tamní zimní stadion a další haly.

Související obsah


Mnohé zimní stadiony stále doufají v oživení provozu a nadále ledují. Například v Jihlavě, kde sportoviště spadá pod město, ale mají připravených deset lůžek pro obyvatele v složité sociální situaci.


Podobně doufají i představitelé českobudějovické Budvar areny. "Zatím stále držíme led, halu máme připravenou pro sportovce. Kdyby ale zákaz platil na delší dobu, tak led rozpustíme," sdělil ředitel areny Tomáš Novák.

"V případě, že nás některá z příslušných institucí bude s podobnou žádostí kontaktovat, tak o tom budeme jednat," uvedla mluvčí třineckých Ocelářů Dita Ondrejková. Oceláři využívají třineckou Werk arenu. Podobně by postupovala i KV arena v Karlových Varech.
 

Armáda zahájila výstavbu záložní nemocnice pro pacienty s Covid-19. Podívejte se na reportáž TV Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz