Domácí

Nemocniční péče v koronakrizi: Na otázky odpovídal Petr Arenberger

Nemocniční péče v koronakrizi: Na otázky odpovídal Petr Arenberger
Petr Arenberger

Spolu se zhoršující se epidemiologickou situací vzniká velký tlak na zdravotnická zařízení. Do chatu TN.cz přijal pozvání ředitel Fakultní nemocnice Královské Vinohrady Petr Arenberger. Ve středu večer odpovídal na dotazy čtenářů ohledně nemocniční péče v časech koronakrize.

Další tisíce nakažených koronavirem přibylo jen za úterý. V nemocnicích je aktuálně 4417 pacientů s koronavirem, stovky z nich v těžkém stavu.


Nemocnice proto musí omezovat péči. Některé zákroky musí omezit, jiné ovšem nejde odkládat. Na podrobnosti ohledně nemocniční péče v druhé vlně šíření koronaviru odpovídal ředitel FN Královské Vinohrady Petr Arenberger.

Související obsah

Petr Arenberger například odpovídal na otázku, jaká je současná kapacita FN Královské Vinohrady a kolik lidí denně zemře. "Celkem máme v tomto okamžiku 69 hospitalizovaných, nejtěžších je 12. Denně zemřou zatím až 2 pacienti. Připravujeme se na několik stovek hospitalizovaných v období mezi 3. a 11. listopadem,“ uvedl Arenberger.

Na všechny zodpovězené otázky se můžete podívat zde:

Otázka padla také na to, zdali je možné se nechat otestovat i jinak než výtěrem z nosu. "Lze to, ale přesnost je nejvyšší pomocí PCR po výtěru z nosu,“ odpověděl ředitel.

Petr Arenberger (61) je ředitelem FN Královské Vinohrady od loňského října. Svá studia absolvoval na Karlově univerzitě. Atestaci získal v dermatovenerologii. Je předsedou České dermatovenerologické společnosti a místopředsedou České lékařské společnosti JEP.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Diplomatický bojkot zimní olympiády v Pekingu podpoří i Kanada

Kanada se připojí ke Spojeným státům, Velké Británii a Austrálii v diplomatickém bojkotu zimních olympijských her v Pekingu, řekl ve středu kanadský premiér Justin Trudeau. Oznámení přišlo poté, co Bílý dům spolu s australskou a britskou vládou potvrdily diplomatický bojkot zimních her v únoru na protest proti porušování lidských práv v Číně. Čína slíbila, že bude reagovat "pevnými protiopatření".

Krátká zpráva

Piráti a STAN podali ústavní stížnost kvůli přepočtu hlasů z voleb

Koalice Pirátů a Starostů podala stížnost k Ústavnímu soudu kvůli přepočtu hlasů v říjnových sněmovních volbách. Nejvyšší správní soud jejich stížnost zamítl. Pokud by uspěli, mohli by mít o jednoho poslance víc. Státní volební komise podle koalice špatně přepočítala hlasy v takzvaném druhém skrutiniu. Podle šéfa STAN Víta Rakušana je nepochopitelné, že druhé ANO, které ztratilo na vítěze voleb 40.000 hlasů, získalo o jeden mandát víc než vítěz voleb.

Píše se na Deník.cz