Koronavirus

Vláda to nedomyslela: Na poště šlo zásilku vyzvednout, v prodejně ale ne!

Vláda to nedomyslela: Na poště šlo zásilku vyzvednout, v prodejně ale ne!
Zdroj: Profimedia

Jen 14 hodin má platnost vládní usnesení, které umožnilo vyzvednutí zásilky na poště, ale už zavrhovalo vyzvednutí zásilky v prodejně internetového obchodníka. K omylu stačila jen nevhodně formulovaná výjimka ve vládním usnesení.

"Vláda zakazuje maloobchodní prodej a prodej a poskytování služeb v provozovnách, s výjimkou těchto prodejen: …provozoven umožňujících vyzvednutí zboží a zásilky od třetí strany," stojí ve vládním usnesení, které platilo od čtvrteční šesté ranní.


Nevhodně formulovaná výjimka ze zákazu prodeje a služeb mohla za to, že bylo povolené vyzvednout si zásilku na pobočce pošty nebo zásilkové společnosti, pokud ji odesílal někdo další, ale už ne v prodejně obchodníka, u nějž na stránkách si člověk objednal jeho zboží a přišel si je vyzvednout.

Související obsah


Vláda si poněkud nešťastně formulovanou výjimku poměrně rychle uvědomila. "Vláda ČR upravila usnesení tak, že je možné vyzvednutí zboží a zásilek objednaných distančním způsobem. Je tak zcela jasné, že se jedná o věci, které si zákazník koupil v e-shopu, a které si jde vyzvednout bez rozdílu, zda jde o Zásilkovnu, kde si vyzvedá zboží koupené od někoho jiného, nebo o Alzu, kde si vyzvedává zboží koupené přímo od prodejce," vysvětlil mluvčí ministerstva zdravotnictví Martin Novotný. Upravené usnesení platí od půlnoci ze čtvrtku na pátek.
 

Pneuservisy praskají ve švech i díky protiepidemickým opatřením. Podívejte se na reportáž televize Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Koronavirus

Důležité Události

Krátká zpráva

Francie kvůli ponorkám povolává velvyslance z Austrálie a USA

Francie poprvé v historii povolala své velvyslance v Austrálii a Spojených státech ke konzultacím do Paříže. Díky novému bezpečnostnímu partnerství těchto velmocí a Velké Británie v Indo-Pacifiku, které má být protiváhou čínským mocenským ambicím, přišla Francie o mnohamiliardovou zakázku na dodávku konvenčních ponorek pro Austrálii. Ta místo nich hodlá koupit od USA ponorky s jaderným pohonem.

Krátká zpráva

Američané se omluvili za chybný útok v Kábulu, dron zabil sedm dětí

Americké ministerstvo obrany přiznalo, že srpnový útok rakety vypálené z dronu na auto u kábulského letiště byl chybou. Zahynulo při něm deset civilistů včetně sedmi dětí. Žádná z obětí nepatřila k Islámskému státu, který se přihlásil k smrtícímu atentátu u letiště o několik dní dříve, a ve voze nebyly žádné výbušniny. Oficiální verze dosud tvrdila opak.

Píše se na Deník.cz