Počasí

Týden bude deštivý, v noci přituhne. Řidiči, pozor na ranní mlhy!

Meteorologové slibují typicky podzimní týden. Česko čeká déšť a přeháňky, v noci se teploty přiblíží nule a je třeba počítat i s přízemními mrazíky. Zejména ráno a brzo dopoledne místy hrozí mlhy.

V pondělí je třeba počítat s oblačností a mrholením, místy se objeví také mlhy. Na horách však může být i polojasno. Oblačnost bude přibývat hlavně v odpoledních hodinách, a to od západu. S deštěm může podle meteorologů počítat zejména západní polovina Čech. Noční teploty se budou pohybovat v rozmezí 10 až 6 °C, denní mezi 9 a 13 °C. Vát bude slabý západní nebo proměnlivý vítr o rychlosti 1 až 4 m/s.

"Vliv tlakové výše nad východní Evropou zeslábne a přes naše území bude postupovat k východu zvlněná studená fronta. Za ní se ve středu do střední Evropy přechodně rozšíří výběžek vyššího tlaku vzduchu. Ve čtvrtek začne od západu postupovat přes naše území frontální systém. Za ním se bude během víkendu od jihozápadu rozšiřovat do střední Evropy výběžek vyššího tlaku vzduchu," informují odborníci z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Související obsah

Úterý bude z počátku zatažené, polojasno bude pouze místy na východě. Ráno znepříjemní mlhy a mrholení, během dne odborníci očekávají na většině území déšť. Ten bude dle meteorologů slábnout až v odpoledních hodinách. Noční teploty mohou spadnout až na 4 °C, nejvyšší denní se budou pohybovat mezi 8 až 12 °C, na východě Česka mohou stoupnout až na 15 °C. Vát bude slabý proměnlivý či mírný jižní vítr.

Ve středu bude převážně oblačno a zataženo, polojasno lze podle odborníků očekávat pouze přechodně. Čekají nás přeháňky a ranní mlhy. Noční teploty mohou klesnout až na nulu a je třeba počítat s přízemními mrazíky. Nejvyšší denní teploty nepřekročí 14 °C a vát bude mírný jihozápadní vítr o rychlosti 2 až 5 m/s.

Související obsah

Deštivý bude také čtvrtek, kdy meteorologové pro většinu území předpovídají déšť nebo přeháňky. Přechodně nižší oblačnost bude na Moravě a ve Slezsku. I nadále hrozí mlhy. Noční teploty se budou pohybovat mezi 6 až 2 °C, denní mezi 9 až 13 °C. Vítr bude mírný, jihozápadní až západní.

V pátek je třeba počítat s vydatným deštěm. Noční teploty spadnou ke 3 °C, nejvyšší denní nepřekročí 13 °C. Vát bude mírný jihozápadní až západní vítr o rychlosti 2 až 6 m/s. Pršet bude také většinu víkendu.

Od soboty do začátku následujícího týdne odborníci slibují zataženo až oblačno s deštěm nebo přeháňkami. Na přelomu týdne by oblačnosti mělo postupně ubývat, ráno ale dál hrozí mlhy. Noční teploty se budou pohybovat mezi 8 až 3 °C, denní mezi 10 až 14 °C. Při snížené oblačnosti mohou stoupnout až na 16 °C.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz