Koronavirus

Pijte teď hodně vody, radí odborníci. Nevhodný je alkohol nebo káva

Ovoce, zelenina ale také minerály a vitamíny. Hlavně teď na podzim a v době epidemie je nutné myslet na správný životní styl. A samozřejmě, pokud je to možné, pomůže i pohyb venku. Rozhodně bychom neměli zapomínat na pitný režim, vhodné jsou například zelené čaje nebo neslazená voda.

Většina lidí přes den málo pije. A na to, že tělo potřebuje tekutiny si vzpomene, až když má žízeň. I na podzim v čase chřipek, angín a dalších respiračních chorob je přitom příjem vody pro tělo důležitý.

"Respirační systém vytváří na povrchu respiračních sliznic takzvanou buněčnou imunitu. Pro správnou tvorbu sliznice je nutné, aby tam byla voda," vysvětlila bývalá ředitelka odboru hygieny a epidemiologie na hygienické stanici Jana Foltinová.

"Základem správného pitného režimu by měla být přírodní pramenitá voda s minerálkami. Může být doplněna různými čaji, případně ředěnými ovocnými nebo zeleninovými šťávami," radí nutriční terapeutka Věra Boháčová.

Související obsah

Odborníci se shodují, že bychom měli denně vypít ideálně dva až tři litry neslazených nápojů. Vyhnout bychom se měli naopak alkoholu, kávě nebo černému čaji, které odvodňují.

Vhodné jsou minerálky, které tělu dodávají potřebné minerální látky ve vstřebatelné formě.

"Na podzim je potřeba vitamínu hlavně z ovoce a zeleniny a pokud chceme doplňovat vitamíny z tabletek tak hlavně céčko a déčko," řekl praktický lékař Cyril Mucha.

Související obsah

Věk nebo zdravotní stav. I od toho se odvíjí potřebné množství tekutin pro tělo. S přibývajícími roky se snižuje pocit žízně. Odborníci proto radí, aby si zejména starší lidé ke knížce nebo k televizi brali skleničku s vodou a postupně upíjeli.

drz, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz