Domácí

ŽIVĚ: Profesionální sport se vrací, schválila vláda. Řešila i další opatření

V pondělí zasedla vláda, která řešila také pokračování projektu Chytrá karanténa. Ten má pomáhat v boji proti šíření koronaviru. Tisková konference po jednání kabinetu byla naplánovaná na 16 hodin, ale zpozdila se.

Je možné, že se nouzový stav protáhne až do Vánoc? "Ta možnost tady je, nemohu ji vyloučit. O případném prodloužení nouzového stavu rozhodne Poslanecká sněmovna," uvedl na dotaz na tiskové konferenci ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO). Podle něj samozřejmě záleží i na tom, jak budou lidé dodržovat opatření.  

Kabinet v pondělí výrazně vyšel vstříc profesionálním sportovcům. "Vláda schválila obnovení profesionálních sportovních soutěží, které budou schopné splnit přísně nastavené hygienické podmínky. Dále bude umožněno sportovcům chodit do zaměstnání, tj. profesionálové budou trénovat i ve vnitřních sportovištích," oznámil po 16. hodině na twitteru předseda Národní sportovní agentury Milan Hnilička.

Vláda také odsouhlasila plošné testování v domovech pro seniory. Takzvané antigenní testování se má týkat i zaměstnanců těchto zařízení. Vše by se mělo rozjet od této středy.

Ministři se zabývali také oddlužením. To by nově mělo být rychlejší a snazší i pro lidi v exekuci.

Související obsah

Jedním z hlavních témat pondělního jednání byl projekt Chytrá karanténa. Kabinet se tímto tématem začal zabývat už v pátek a pokračovat chtěl v pondělí. Informoval o tom v neděli premiér Andrej Babiš (ANO).


"Pravděpodobně s námi bude koronavirus delší dobu, asi i v příštím roce,“ řekl Babiš ve svém pravidelném nedělním videu na sociálních sítích.

Související obsah


Projekt, na jehož provozu se od jara podílí zejména armáda, má pomáhat v boji proti šíření koronaviru tím, že propojil krajské hygienické stanice, testovací místa, laboratoře a nemocnice. V příštím roce by měl stát 400 milionů korun.


Ministři kromě toho také probírali aktuální koronavirovou situaci v Česku. Na programu byl také návrh na posílení vodních zdrojů v povodí Horní Moravy vodou z povodí Odry, nebo dotační programy zemědělství pro rok 2021.

"Reprodukční číslo není jediným ukazatelem, proto připravujeme nový přístup, abychom byli schopni na základě kritérií přijímat určitá rozhodnutí. První verze by měla být hotová ještě tento týden," přiblížil ministr zdravotnictví Blatný.

Záznam tiskové konference sledujte ZDE:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz