Zahraničí

Evropa úpí pod druhou vlnou nákazy, řada zemí zavádí plošný lockdown!

V Evropě přibývají země, které kvůli pandemii vyhlašují už podruhé tento rok plošný lockdown. Mezi těmi posledními jsou například Belgie, Francie, Německo, Řecko nebo třeba Velká Británie. Tam už týden přibývá okolo 23 tisíc nově nakažených denně. Ve čtvrtek tak začne v Anglii na měsíc platit přísná karanténa.

Britský prince William nyní oznámil, že nemoc covid-19 v dubnu prodělal. Informaci ale nezveřejnil dřív, protože nechtěl obyvatele Spojeného království vyděsit. Koronavirem se měsíc před ním nakazil i jeho otec, princ Charles.

Na Slovensku skončilo celoplošné testování na koronavirus. Přišly tři miliony lidí, pozitivní test mělo pouze jedno procento z nich. V neděli také na rozdíl od soboty zmizely dlouhé fronty.

"Slovenská republika jako stát funguje. V těžké situaci jsme z boje neutekli, neopustili potápějící se loď, ale udělali jsme pro její záchranu vše, co bylo v našich silách," těší premiéra Igora Matoviče.

Lockdown od nynějška zavádí Německo. I přes mírný pokles počtu nově nakažených je denní nárůst stále přes 11 tisíc. Zavřené budou hospody a bary. Restaurace můžou mít výdejové okénko. Podobně jako ve Francii zůstávají otevřené školky a školy. Pečovatelské domy mají povolené návštěvy.

Související obsah

Úplné uzavření země zavádí aktuálně i Belgie. Ta je nejzasaženější zemí v Evropské unii. V neděli tu přibylo téměř 17 tisíc nakažených.

I přes velmi přísná opatření rostou počty nakažených i ve Francii - přibývá téměř 47 tisíc nových případů za den. Obyvatelé Francie mají povoleno vzdálit se nanejvýš jeden kilometr od svých domovů a na delší cesty jim musí být vystaveno povolení.

pez, Anežka Pichrtová, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz