Krimi

U Zásmuk na Kolínsku našli v jímce 10 mrtvých štěňat. Případ šetří policie

U Zásmuk na Kolínsku našli v jímce 10 mrtvých štěňat. Případ šetří policie
Zdroj: TV Nova

Hrozivý pohled se naskytl v pátek pracovníkovi čističky odpadních vod u Zásmuk na Kolínsku. Poblíž útulku pro opuštěné a týrané psy našel v jímce, kde vytéká kanalizace, deset mrtvých štěňat. Případem se nyní zabývají policisté.

Na událost upozornili na sociálních sítích právě pracovníci útulku pro opuštěné a týrané psy Dogpoint. Případem se poté začali zabývat policisté. "Prověřujeme uhynutí štěňat, ke kterému došlo nejspíše v pátek v Zásmukách,“ řekla TN.cz policejní mluvčí Michaela Richterová.


Zároveň doplnila, že vyšetřovatelé nyní budou zjišťovat, jakým způsobem zvířata zemřela, a pátrat po člověku, který je do jímky hodil. Redakce TN.cz kontaktovala také Státní veterinární správu, která však žádné bližší informace k případu neposkytla.

 

Související obsah


Útulek Dogpoint proto prosí veřejnost o spolupráci. "Pokud znáte pachatele, kontaktujte, prosím, Policii České republiky, případně nás,“ vybízí pracovníci útulku na facebooku.

 
Děsivý čin okamžitě odsoudili lidé na sociálních sítích. "Když to vidím, tak se stydím za to, že patřím k lidské rase. Ne nadarmo mám radši zvířata než lidi,“ smutní na facebooku Jindřiška. "Takovou zrůdnost nemůže udělat normální člověk. Snad někdy sám okusí, co vlastně udělal těm štěňatům,“ přidává se Marie.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Policisté v Torontu zastřelili muže, který byl spatřen s puškou poblíž základní školy

Policisté v Torontu během zákroku zastřelili ve čtvrtek muže, který se pohyboval s puškou poblíž základní školy v oblasti Scarborough Port Union, informuje The Guardian. Svědci řekli místním médiím, že slyšeli tři výstřely a pak viděli, jak se policie pokouší muže ve věku kolem 20 let oživit. "Policie byla konfrontována jednotlivcem a kvůli okolnostem, které následovaly, jsou nyní předmětem vyšetřování SIU (Zvláštní vyšetřovací jednotka), mám zakázáno dále diskutovat o tom, co se stalo," řekl šéf torontské policie James Ramer. Několik škol v bezprostřední blízkosti incidentu bylo uzavřeno.

Krátká zpráva

USA se chystají poskytnout Ukrajině salvové raketomety dlouhého doletu

Bidenova administrativa se chystá poskytnout Ukrajině salvové raketomety dlouhého doletu M270 MLRS a pohyblivý raketový systém HIMARS. Tyto zbraňové systémy mohou odpalovat rakety mnohem dále než kterýkoli ze systémů, které Ukrajina již má, což by mohlo být v boji s ruskými okupanty převratnou změnou. USA se přiklání k vyslání systémů jako součásti většího balíčku vojenské a bezpečnostní pomoci Ukrajině, který by podle CNN mohl být oznámen již příští týden.

Píše se na Deník.cz