Zahraničí

Polsko hlásí nejmladší oběť covid-19: Zemřel čtyřměsíční chlapec

Polsko hlásí nejmladší oběť covid-19: Zemřel čtyřměsíční chlapec
Zdroj: Profimedia

V katovické nemocnici zemřel čtyřměsíční chlapec, uvedla v úterý místní sanitární a epidemiologická stanice. Je tak zatím nejmladší obětí koronavirové nákazy v Polsku. Kojenec trpěl komorbiditami, do nemocnice byl převezen již ve vážném stavu přímo na JIP.

Mluvčí slezského vojvodství uvedla, že chlapeček měl vrozenou srdeční vadu. V polské částí Slezska bylo jen v pondělí zaznamenáno 31 úmrtí. Region byl až donedávna územím s nejvyšším počtem pozitivních případů v zemi. Už druhý týden po sobě jej však  vc počtu případů "překonalo" Mazovské vojvodství, které se nachází v okolí Varšavy a je zároveň nejlidnatějším územním celkem.

Související obsah

Do případu čtyřměsíčního kojence byli nejmladšími oběťmi 18letá žena a stejně starý muž. V Polsku se dosud nakazilo koronavirem přes 414 tisíc lidí, aktuálně mají naši severovýchodní sousedé kolem 250 tisíc infikovaných. Téměř 160 tisíc lidí se vyléčilo. Počet obětí se zatím vyšplhal na číslo 6,102.

V Polsku bylo zatím provedeno 4,894,181 testů na 4,712,224 pacientech. Jelikož polské zákony umožňují, aby test předepsal lidem i rodinný lékař a ti se tak mohli vyhnout veřejným testováním, využilo tuto možnost už přes 672 tisíc pacientů.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz