Zahraničí

Napětí a nervozita. Experti srovnali vystoupení Trumpa i Bidena!

Celou volební noc v USA provázelo velké napětí a nejistota. Podle odborníků byla na obou kandidátech znát nervozita kvůli těsným výsledkům, přesto že se ji snažili nedávat najevo.

Joe Biden a Donald Trump ve středu ráno možná poprvé ukázali známky neklidu. K překvapení obou se totiž ukázalo, že nebude ještě dlouho jasné, kdo z nich je vítězem v boji o křeslo v Bílém domě.

"Nejdřív Joe Biden naprosto nezvykle vystoupil a řekl, že je na cestě k vítězství. Pak vystoupil Donald Trump a řekl, že zvítězil. A to nasvědčovalo určité nervozitě, možná až panice v obou táborech," analyzuje chování rivalů bývalý velvyslanec v USA Michael Žantovský.

Související obsah

"U takových profesionálů jako jsou americký prezident a viceprezident, jejich odborníci je připraví tak, aby v té rovině neverbální komunikace příliš neřekli. Snažili se působit dojmem, že jsou sebevědomí a že jsou si vědomí toho, že mohou zvítězit," hodnotí psycholog Karel Humhal.

"U Bidena aspoň já vnímám větší uvolněnost a určitou takovou přirozenou radost až lehké překvapení z těch dobrých výsledků. U Donalda Trumpa můžeme vnímat to jeho vystoupení jako relativně skromné oproti tomu, jak by ho vnímal, kdyby skutečně byl přesvědčený o svém vítězství," myslí si jeho kolega Tomáš Morávek.

Joe Biden i Donald Trump si na svůj důležitý den vzali tmavě modrý oblek. K velkému překvapení ho ale oba doplnili kravatou modré barvy. Ta je symbolem klidu, míru a důvěry.

Související obsah

"Trump, který běžně nosí červenou kravatu, která vyjadřuje tu sílu a to vítězství, tak teď šel do té střídmější. Akorát Biden, protože je ještě střídmější a na tu střídmost si nemusí hrát, tak zvolil takový decentnější odstín," zhodnotila módní stylistka Gabriela Koutská.

Biden navíc překvapivě při svém vystoupení sundal roušku, podle odborníků se chtěl úsměvem přiblížit co nejvíc svým obdivovatelům a navíc si je prý vědom toho, že je po volbách.

pez, TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz