Domácí

Blatný: Rozvolňování by mělo být po krajích, první se vrátí děti do škol

Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) ve středečních Televizních novinách řekl, že resort připravuje nový model rozvolňování opatření. Ten dokáže situaci vyhodnocovat po krajích.

"Připravuje se inovace modelu, na kterém spolupracují odborníci z několika univerzit a který by měl být schopný s velkou mírou predikce určit, jakým způsobem bude rozvolňování probíhat," přiblížil Blatný.

Zároveň uvedl, že konkrétní termín případného uvolňování protiepidemických opatření zatím stanovený není. "Ale jako první se vrátí do škol žáci prvních a druhých tříd, pak zbytek prvního stupně," avizoval ministr.

Je podle něj pravděpodobné, že případné uvolňování restrikcí bude po jednotlivých krajích, protože právě ty jsou nejmenšími jednotkami, s nimiž umí nový model pracovat.

Šéf resortu zdravotnictví mluvil také o plošném testování v domovech pro seniory. Řada ze zařízení si totiž stěžuje, že ač jsou v nich na testování připravení, sady zatím nemají k dispozici.

Související obsah

"Nemyslím si, že se stala chyba, došlo ke zdržení, protože musíme dodržovat všechny právní normy," tvrdí Blatný. Podle něj jsou ve skladech připravené dva miliony testů a věří, že jejich distribuce začne do dvou dnů.

Začátek plošného testování provází chaos:

Zdůraznil, že za případné zpožděné testování nikdo penalizovaný nebude. "V zájmu nás všech je začít co nejdříve," zdůraznil ministr.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz