Zahraničí

Dva testy na covid za hodinu, dva různé výsledky. Vše řeší policie!

Dva testy na covid za hodinu, dva různé výsledky. Vše řeší policie!
Zdroj: ENEX

Na Slovensku pokračuje druhým kolem plošné testování. A řeší tu i jeden zvláštní případ muže, který se nechal během hodiny nedaleko českých hranic otestovat hned dvakrát a pokaždé s jiným výsledkem! Celou záležitost už řeší policie.

Rušno bylo v sobotu na odběrném a testovacím stanovišti v obci Prietržka, která leží jen pár kilometrů od českých hranic. "Muž se sem přišel nechat otestovat a když mu oznámili negativní výsledek, tak se přiznal, že byl před hodinou na testu v obci Trnovec," napsala slovenská policie na facebooku.

To samo o sobě by asi nebyl takový problém. Jenže muž zároveň řekl, že první test mu vyšel pozitivní. "Skaličtí policisté se případem zabývají a vše zadokumentovali. Přesná kvalifikace bude stanovená po prvotních úkonech," doplnili.

A připomněli, že padesátiletý muž se měl po pozitivním výsledku prvního testu přesunout do domácí karantény a dodržovat pokyny na obdrženém certifikátu.

Související obsah

Diskutéři na sociální síti ovšem muže zákona vyzvali, aby se spíš zajímali o to, proč měl dotyčný rozdílné výsledky testu během tak krátké doby. "Když je někdo pozitivní, tak se za hodinu přece nevyléčí. Tohle už nikdo neřeší?" ptá se například Martina Chanečková.

Plošné testování na covid-19 pokračuje na Slovensku o tomto víkendu druhým kolem, podle portálu tvnoviny.sk se ho do nedělního poledne zúčastnilo přes 1,5 milionu lidí. Při prvním kole byla účast více než dvojnásobná, jen velmi malá část vyšetřených ovšem byla pozitivní.

Připomeňte si rozsáhlé testování u našich sousedů v reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz