Volby USA 2020

Povolební potyčka před Bílým domem: Výtržníky uklidňovala policie

Ani dva dny po zveřejnění jména nového amerického prezidenta oslavy neutichly. Před Bílým domem se stále scházejí příznivci Joea Bidena. V neděli se tam ale objevilo i několik Trumpových fanoušků a mezi znepřátelenými tábory to v tu chvíli pořádně vřelo. Zasáhnout musela dokonce policie.

Mezi tisícovkami příznivců Joea Bidena, kteří jeho zvolení oslavovali před Bílým domem, se objevili dva stoupenci Donalda Trumpa. Dav je nepřivítal s nadšením.


Policisté příznivce republikánského kandidáta varovali, aby si dali pozor a zbytečně neprovokovali dav. Jenže muži si nedali říct a jakmile se policisté otočili, začal jeden z nich mávat vlajkou ještě zuřivěji.


Výtržníka musela uklidnit policie, v poutech ale neskončil. Trumpova fanouška musel uklidnit jeho kamarád. "Richarde, Richarde, pojď chlape. Nech toho, chlape. Chováš se nevhodně," domlouval mu.

Související obsah


Rozdělení na dva tábory republikánů a demokratů je na mnoha místech Ameriky patrné a mnozí doufají, že se to s nástupem nového prezidenta změní. "On o tom mluvil, že chce ne aby se Amerika změnila, ale aby šla zpátky do těch kvalit a hodnot, které jsme dříve měli," prohlásila Jana Sedláková, Češka žijící v USA.


Jana na sobotní moment, kdy se dozvěděla jméno nového prezidenta, spolu se svým přítelem dojemně vzpomíná. "Úplně se mi srdce rozlilo. Já jsem byla hrozně šťastná a nadšená, úplně úžasné to bylo," rozplývala se.


"Bylo nám skvěle, konečně to bylo oficiální. A bylo to o dost větší, než jsme čekali. Lidé říkali: možná vyhraje v Pensylvánii, možná v Arizoně. Ale bylo to všude. Vyhrál s velkým náskokem a to je skvělé!" dodal Janin přítel Jay Vandeven.

Související obsah


Oba ale trápí způsob, jakým prezident Donald Trump zareagoval na výsledky. "Ještě bude rozhodovat další dva měsíce. Stále je prezidentem. A pořád může dělat věci, které by dělat neměl. Myslím, že většina lidí doufá, že v příštích dvou měsících už bude jenom koukat na televizi," mínil Jay.


Pro Američany se zajisté změní spousta věcí. Jednou ze změn, kterou by obyvatelé Washingtonu rádi viděli, je i odstranění zdi, která dělí Bílý dům od zbytku města.
 

rod, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Tálibán nakázal televizním moderátorkám, aby měly zahalenou tvář

Afghánské televizní moderátorky a další ženy vystupující na obrazovce budou muset mít zahalenou tvář. Dekret s nařízením vydalo vládnoucí hnutí Tálibán a bude platit od 21. května. Po povinném zakrytí tváře na veřejnosti, cestování pouze v mužském doprovodu a uzavření středních škol pro dívky je to další omezení žen v zemi.

Píše se na Deník.cz