Zahraničí

V zahraničí stoupají čísla nakažených, země zavádějí přísnější opatření

Zatímco u nás počty pozitivně testovaných na koronavirus klesají, v dalších evropských zemích se situace vyvíjí opačně, například ve Švédsku. Počet infikovaných tam roste a země se dostala na hranici testovacích kapacit. A velké problémy jsou také v Norsku.

Švédsko hlásí rekordní přírůstky nakažených koronavirem. Desetimilionová země se zatím brání označení druhá vlna, ale experti varují, že je potřeba šíření zastavit. Švédsko se už na jaře zásadně odlišovalo od ostatních zemí, které zaváděly přísná opatření.

Vláda vsadila na odpovědnost občanů a vydala pouze doporučení. Obchody, školy i restaurace zůstaly otevřené. "Vidíme i jasný nárůst počtu hospitalizovaných, stále více lidí přichází na pohotovost. Ten nárůst je rapidní oproti předchozím měsícům,“ sdělil Peter Ek vedoucí lékař.

Nárůst počtu nakažených, i těch s těžším průběhem, hlásí i Maďarsko. Tam ode dneška platí nová, přísnější opatření. Lidé nemohou vycházet od osmi večer do pěti ráno. Omezení se týkají i otevírací doby obchodů a restaurace mohou fungovat jen pro výdej jídla.

"Parlament nám dal nové pravomoci a my jsme vytvořili nová opatření. Žádám vás, abyste všechna nařízení dodržovali a ochránili tím naše rodiče a prarodiče,“ řekl maďarský premiér Viktor Orbán.

Související obsah

Závažná je situace i ve Spojených státech. Podle lékařů jsou kapacity v nemocnicích téměř vyčerpané. "Nejhorší noční můra jakéhokoliv lékaře je muset si vybrat mezi pacientem, který utrpěl autonehodu a pacientem s covidem,“ dodala lékařka Julie Watsonová. Ve Spojených státech se od počátku pandemie nakazilo už přes 10,5 milionu lidí.

ts, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Další podpora Ukrajiny. Spojené státy pošlou pomoc za 933 miliard korun

Šéf Bílého domu Joe Biden podepsal zákon o poskytnutí pomoci Ukrajině ve výši téměř 933 miliard korun. Vojenská a humanitární podpora je údajně nejvyšším balíkem americké zahraniční pomoci za posledních alespoň 20 let. Spojené státy Ukrajině od začátku války poslaly pomoc zhruba za 1,26 bilionu korun.

Píše se na Deník.cz