Počasí

Místo mrazů mírné oteplení. Teploty překročí 10 °C, mlhy nás ale neopustí

V příštích dnech nás čeká mírné oteplení. Teploty se vyšplhají přes 10 stupňů a tento trend bude pokračovat i začátkem dalšího týdne. Mrazy a sníh jsou tak stále v nedohlednu. Ani sluníčka si ale moc neužijeme, i nadále totiž budou Česko sužovat mlhy.

Čtvrteční obloha bude zatažená nízkou oblačností, ojediněle se objeví i mlhy. Na horách a v jejich závětší, večer pak i v nížinách, se můžeme dočkat polojasna. Nejvyšší denní teploty by neměly překročit 5 až 9 stupňů, na horách v 1000 metrech bude pouze kolem 2 stupňů. 

Pátek

V pátek bude zataženo až oblačno, přechodně polojasno. Ojediněle může i slabě zapršet nebo mrholit. Místy se opět objeví mlhy. Noční teploty se budou pohybovat od 5 do 1 stupně, přes den od 4 do 8 stupňů. V Čechách bude místy tepleji a teploty tam dosáhnou až 12 stupňů.

Sobota

Začátek víkendu bude zatažený až oblačný, ojediněle i s mlhami na Moravě. Podobně jako v pátek meteorologové očekávají ojedinělý slabý déšť a mrholení.

Související obsah

V noci bude od 6 do 2 stupňů, přes den se teploty v maximech vyšplhají na 9 až 13 stupňů. Na Moravě však bude o něco chladněji - teploty se budou pohybovat pouze okolo 6 stupňů.

Neděle

V neděli bude zataženo nízkou oblačností nebo mlhy a ojediněle bude opět mrholit. V noci se teploty budou pohybovat od 6 do 2 stupňů, přes den se oproti sobotě ochladí. V maximech teploty dosáhnou pouze 4 až 8 stupňů, při slunečním svitu se ale mohou vyšplhat až na 12.

Příští týden

V pondělí meteorologové mlhy neočekávají, bude převážně zataženo s občasným deštěm nebo přeháňkami. Večer bude srážek ubývat. Teploty přes den dosáhnou 7 až 11 stupňů, v noci bude od 6 do 2 stupňů.

V dalších dnech se pak mírně ochladí. Přes den bude od 5 do 10 stupňů, v noci teploty klesnou na 4 až -1 stupeň. Ojediněle se opět mohou objevit mlhy.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Slovensko chce prodloužit lockdown do 16. prosince

Celoplošný lockdown pro všechny by měl na Slovensku pokračovat ještě do 16. prosince, navrhuje tamější ministerstvo zdravotnictví. V pondělí to bude schvalovat vláda, informoval portál TVnoviny.sk. Potom by se uzávěra týkala už jen nenaočkovaných. Pro lidi s vakcinací nebo pro ty, kteří prodělali covid-19, by se část obchodů a služeb otevřela. Od 25. prosince by se přidaly i hotely, restaurace mají zůstat zavřené.

Krátká zpráva

Rakousko má nového kancléře

Dosavadní ministr vnitra Karl Nehammer se v pondělí stal kancléřem Rakouska. V čele vlády nahradil Alexandera Schallenberga. Stal se tak třetím kancléřem za poslední dva měsíce. Schallenberg nahradil v této pozici 11. října Sebastiana Kurze. Ten skončil kvůli podezření z korupce. Poté, co Kurz z politiky odešel, rozhodl se rezignovat i Schallenberg.

Píše se na Deník.cz