Koronavirus

Rande v době pandemie? Vláda na Covid Portálu radí, jak na to

Rande v době pandemie? Vláda na Covid Portálu radí, jak na to
Zdroj: Thinkstockphotos

Nový informační portál funguje přes týden a navštívily ho stovky tisíc lidí. Vedle obecných informací, které mají lidem usnadnit orientaci v protiepidemických opatřeních, nabízí i svérázné tipy na randění. Doporučuje s kým a kam vyrazit na romantickou schůzku v covidové době.

Na vládním covid portálu jsou mimo jiné rady, jak se chovat například při zabijačce, sportu či kempování. Samostatnou kolonku má dokonce i randění. Autoři portálu mají jasnou představu, jak by teď milostné schůzky měly vypadat. Na začátku zdůrazňují, že láska za časů covidu opravdu není jednoduchá a současná doba randění příliš nepřeje. 

Pokud jeden z partnerů covid-19 prodělal, riziko nákazy je malé. Naopak v případě, že jste covid neprodělali, měli byste svůj protějšek vyzpovídat, abyste se dozvěděli co nejvíce o jeho kontaktech v práci i osobním životě. "Student žijící sám bude zcela určitě méně rizikovou osobou než někdo, kdo sdílí byt s dalšími osobami a prezenčně pracuje,“ říká informační web.

Související obsah


Na webu se dočtete i to, kam při schůzce zajít. "Vzhledem k zákazu volného pohybu osob můžete jít do parku či do přírody. Cestou si také můžete koupit kávu v okénku místní kavárny, kterou tak můžete v těžkých časech podpořit,“ doporučují autoři. Rouška je samozřejmostí. Lidé by ale zvláště v současné době neměli zapomínat, že randit se dá i přes internet, třeba díky videohovorům.


To ale nevyhovuje každému. V takovém případě portál připomíná, že pobyt venku by měl skončit nejpozději v 21 hodin, jinak riskujete porušení nočního vycházení.

mab, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Koronavirus

Důležité Události

Krátká zpráva

Zeman podepsal vyloučení Ruska a Číny z dostavby Dukovan

Prezident Miloš Zeman v pondělí podepsal zákon o nízkouhlíkové dohodě, který z dostavby jaderné elektrárny Dukovany vyřazuje firmy z Ruska a Číny. Zákon umožňuje využití technologií pouze od dodavatelů ze států, které přistoupily k mezinárodní dohodě o vládních zakázkách z roku 1996.

Píše se na Deník.cz