Domácí

Havlíček: Vánoční nákupy možná stihneme, vše záleží na nás

Ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO) v pátek na tiskové konferenci mluvil o možném rozvolňování obchodů a služeb. Postupné rozvolňování se podle Havlíčka bude řídit podle pětistupňové tabulky. Obchody a restaurace se otevřou až Česko dosáhne třetího stupně.

Karel Havlíček v pátek řekl, že postupné rozvolňování obchodů a služeb bude záviset na aktuálních protiepidemických opatřeních v Česku. Postupné rozvolňování se bude řídit podle pětistupňové tabulky PES.

"Při dosažení třetí kategorie by se otevřelo jak v obchodech a obchodních centrech, tak i na ulici. Naší ambicí je, aby se otevřely také služby a s určitými omezeními i restaurace,“ řekl Havlíček.

Jak o rozvolňování hovoří Havlíček a Rakušan, na to se podívejte zde:

Tabulka rozvolňování:

Zdroj: Ministerstvo zdravotnictví ČR

Ministr průmyslu a obchodu také řekl, že je vysoká pravděpodobnost toho, že se v Česku stihnou předvánoční nákupy. Vše ale záleží pouze na dodržování opatření. Jako nejbližší možný termín zmínil přelom listopadu a prosince.

"Máme velkou šanci realizovat předvánoční nákupy, kdy to bude, to záleží na každém z nás,“ prohlásil Havlíček.

Podívejte se na reportář TV Nova:

Související obsah

Dokud nedojde k otevření obchodů a služeb, tak budou i nadále fungovat všechny dotační programy, které mohou podniky čerpat.

Havlíček už dříve čelil kritice senátorů kvůli tomu, že většina maloobchodů musí mít zavřeno, kdežto velkoobchodníci mohou i nadále fungovat.

Maloobchodní prodejny musí mít v Česku kvůli epidemie od 22. října zavřeno. Výjimku mají potraviny, drogérie, optiky či lékárny.

Názory lidí na výrazné rozvolňování ještě před Vánocemi
se liší:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Z Azovstalu měli odejít všichni obránci, tvrdí ruská média

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu oznámil Vladimiru Putinovi, že k 20. květnu byli z Azovstalu evakuováni všichni ukrajinští bojovníci, uvedla agentura RIA Novosti. Celkem se mělo jednat o 2 439 bojovníků pluku Azov a dalších ukrajinských obránců operujících na území Azovstalu. Šojgu informoval ruského prezidenta Vladimira Putina o dokončení operace a úplném osvobození Azovstalu a města Mariupol od ukrajinských obránců.

Píše se na Deník.cz