Nadace Dobrý anděl

Kubík se narodil dříve, krvácel pak do mozku. Rodině pomáhají Dobří andělé

Péče o nemocného člena rodiny je často celodenním maratonem. Své o tom ví i maminka pětiletého Kubíka, který se narodil předčasně a má mozkovou obrnu. Taková péče je i finančně náročná, a právě s tím pomáhají Dobří andělé.

Kubík se narodil v šestém měsíci těhotenství. Vypadalo to, že bude v pořádku, krátce po porodu ale nastaly komplikace, objevilo se krvácení do mozku. "Ve třech týdnech mu voperovali reservoár do hlavičky, aby mohli odsávat mozkomíšní mok. Po dvou měsících mu do hlavičky voperovali ventil, který odvádí mozkomíšní mok do bříška," popsal Kubíkův tatínek Radek Dolejš.


Krvácení do mozku způsobilo Kubíkovi mozkovou obrnu, s následky se bude prát už navždy. "Péče o Kubíka obnáší hlavně to, abychom udělali základní hygienu, oblékali ho, přebalovali, krmili, hráli si sním, šli ven. Nejtěžší je asi ho nosit, protože už je docela těžký a máme z toho zničená záda," povzdechla si Kubíkova maminka Lucie Dolejšová.

Související obsah


Život rodině ulehčily příspěvky vás, Dobrých andělů. Díky nim má Kubík schodišťovou sedačku. "Od Dobrého naděla je velká pomoc v tom, že dostáváme každý měsíc konkrétní částku," je vděčná Lucie. "Díky této pomoci jsme schopni Kubíkovi zprostředkovat kvalitnější rehabilitaci," dodal Radek.


Kubík s maminkou na rehabilitaci tráví většinu času. Jezdí i na klasické rehabilitace a hipoterapie, což je metoda využívající pohybové impulzy z koňského hřbetu. Několikrát do roka pak jezdí na speciální ozdravné pobyty.


Dobrým andělem se můžete stát i vy. Stačí se pouze zaregistrovat na internetových stránkách www.dobryandel.cz.
 

rod, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz