Nadace Dobrý anděl

Kubík se narodil dříve, krvácel pak do mozku. Rodině pomáhají Dobří andělé

Péče o nemocného člena rodiny je často celodenním maratonem. Své o tom ví i maminka pětiletého Kubíka, který se narodil předčasně a má mozkovou obrnu. Taková péče je i finančně náročná, a právě s tím pomáhají Dobří andělé.

Kubík se narodil v šestém měsíci těhotenství. Vypadalo to, že bude v pořádku, krátce po porodu ale nastaly komplikace, objevilo se krvácení do mozku. "Ve třech týdnech mu voperovali reservoár do hlavičky, aby mohli odsávat mozkomíšní mok. Po dvou měsících mu do hlavičky voperovali ventil, který odvádí mozkomíšní mok do bříška," popsal Kubíkův tatínek Radek Dolejš.


Krvácení do mozku způsobilo Kubíkovi mozkovou obrnu, s následky se bude prát už navždy. "Péče o Kubíka obnáší hlavně to, abychom udělali základní hygienu, oblékali ho, přebalovali, krmili, hráli si sním, šli ven. Nejtěžší je asi ho nosit, protože už je docela těžký a máme z toho zničená záda," povzdechla si Kubíkova maminka Lucie Dolejšová.

Související obsah


Život rodině ulehčily příspěvky vás, Dobrých andělů. Díky nim má Kubík schodišťovou sedačku. "Od Dobrého naděla je velká pomoc v tom, že dostáváme každý měsíc konkrétní částku," je vděčná Lucie. "Díky této pomoci jsme schopni Kubíkovi zprostředkovat kvalitnější rehabilitaci," dodal Radek.


Kubík s maminkou na rehabilitaci tráví většinu času. Jezdí i na klasické rehabilitace a hipoterapie, což je metoda využívající pohybové impulzy z koňského hřbetu. Několikrát do roka pak jezdí na speciální ozdravné pobyty.


Dobrým andělem se můžete stát i vy. Stačí se pouze zaregistrovat na internetových stránkách www.dobryandel.cz.
 

rod, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Nadace Dobrý anděl

Důležité Události

Krátká zpráva

EMA prověřuje, jestli je možné použít vakcínu pro děti ve věku od 5 do 11 let

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) začala s hodnocením použití vakcíny Comirnaty proti covidu-19 společností Pfizer/BioNTech pro děti ve věku od 5 do 11 let. V současné době je registrovaná pro použití u lidí ve věku 12 a starších. Pokud nebude potřeba doplnit další informace, očekává se výsledek za několik měsíců, informoval Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL). EMA přezkoumá údaje o vakcíně, včetně výsledků probíhajícího klinického hodnocení u dětí od 5 do 11 let. Pokud budou uspokojivé, agentura doporučí vakcinaci i u této věkové kategorie.

Krátká zpráva

Zemřel Collin Powell, první Afroameričan v čele ministerstva zahraničí USA

Ve věku 84 zemřel Collin Powell. Byl americkým vojenským vůdcem, poradcem pro národní bezpečnost a v letech 2001 až 2005 ministrem zahraničí USA. Zároveň byl také prvním Afroameričanem v této pozici. Jeho smrt oznámila rodina na Facebooku, zemřel v důsledku komplikací způsobených covidem-19.

Píše se na Deník.cz