Domácí

Na Česko se žene studená fronta, přinese s sebou mráz a sníh!

Na sklonku tohoto týdne začne mrznout a sněžit. Vyplývá to z týdenní předpovědi meteorologů. Ti dokonce nevylučují, že sníh se už ve výše položených místech hor dlouhodobě udrží.

Studená fronta má podle meteorologů udeřit v pátek. Nezapomeňte se proto včas připravit a ze skříně vyndat zimní bundy a kulichy. A také zahrádkáři mají zřejmě posledních pár dní na to se přichystat na zimu.

Už v pátek ráno totiž bude na mnoha místech Česka mrznout. Teploty můžou klesnout až na 4 stupně pod nulu. Od středních poloh zemi zasáhnou smíšené srážky nebo sněžení. Na silnicích to má během víkendu, jak varují meteorologové, klouzat. Hlavně v neděli se může po mrznoucích srážkách tvořit náledí.

Související obsah

Na horách sníh s velkou pravděpodobností zůstane a my se můžeme začít sázet, jestli vydrží přes celou zimu. Podle meteorologů bude klíčové, jestli se na přelomu listopadu a prosince vrátí inverze a s ní i proudění teplého vzduchu. Zatím je to 50 na 50.

jh, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

USA uvolní zákaz cestování občanům z EU a Velké Británie

Spojené státy americké uvolní od listopadu zákaz cestování do země občanům z Evropské unie a Velké Británie. Uvolnění se však bude týkat pouze plně očkovaných cestujících, informují Financial Times.

Píše se na Deník.cz