Volby USA

Při přepočítávání v Georgii objevili nové hlasy. Většina je pro Trumpa

Při přepočítávání v Georgii objevili nové hlasy. Většina je pro Trumpa
Zdroj: APTN

Během přepočítávání hlasů z prezidentských voleb v americkém státě Georgie bylo objeveno více než 2600 dříve nezapočítaných hlasů. Většina z volebních lístků podpořila současného prezidenta Donalda Trumpa. Podle úředníků to ale vítězství Joea Bidena nezvrátí.

Přibližně pět milionů volebních hlasů se v Georgii přepočítává už od pátku. Podle prvního sčítání byl vítězem Georgie prohlášen nově zvolený prezident Joe Biden. Ten měl po prvním sčítání náskok o přibližně 14 000 hlasů.

Agentura AP uvádí, že 1643 nově objevených hlasovacích lístků bylo pro současného prezidenta, 865 hlasů dostal Biden a 16 hlasů bylo pro libertariánku Jo Jorgensenovou.

O tom, proč se hlasy nezapočítaly hned napoprvé, nemají volební komisaři ponětí. Podle státního tajemník Brada Raffenspergera mohl nastat problém v paměťové kartě skenovacího zařízení hlasovacích lístků. Úředníci jsou prý přesvědčeni, že je Joe Biden v Georgii stále ve vedení.

Související obsah

Výsledky přepočítávání musí být zveřejněny nejpozději 20. listopadu. Po dokončení ručního přepočítávání může tým poraženého požadovat další přepočet, ten už by byl strojový. 

Donald Trump svou porážku v amerických prezidentských volbách dosud neuznal. Jeho tým navíc dříve upozornil, že požádá o přepočítávání i ve Wisconsinu, kde také zvítězil Biden.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz