Počasí

Předpověď na víkend: Zima se blíží. Pozor musí dát hlavně řidiči

Předpověď na víkend: Zima se blíží. Pozor musí dát hlavně řidiči
Zdroj: Profimedia

Blížící se zimu pocítíme už ve čtvrtek, sněžit ale bude i během víkendu. Sněhu se dočkáme zejména v sobotu, v průběhu neděle sněhové přeháňky vystřídá déšť. Opatrnosti bude třeba hlavně za volantem – ranní mlhy budou namrzat.

"Do střední Evropy postupuje od severozápadu brázda nízkého tlaku a během dne ovlivní počasí u nás od západu studená fronta. Za podružnou studenou frontou k nám pronikne studený vzduch od severozápadu. Přes střední Evropu začne přecházet od západu tlaková výše," informují meteorologové. Ochlazení Česko pocítí už v průběhu čtvrtka a odborníci řidičům radí, aby nevyjížděli bez zimní výbavy.

Až do čtvrtečních 14 hodin také platí výstraha před silným větrem. "V Moravskoslezském kraji a na Jesenicku očekáváme místy silný vítr s nárazy nad 65 km/h, na hřebenech Hrubého Jeseníku a Beskyd až kolem 110 km/h," varuje ČHMÚ na svém twitteru.

Související obsah

Sněžit bude v noci na pátek, a to od 600 m nad mořem. V oblastech pod 300 m budou přeháňky spíše smíšené, nebo dešťové. V pátek se citelně ochladí. Noční teploty se budou pohybovat mezi 4 °C a nulou, ty denní nepřekročí 6 °C. Sněžení bude postupně převažovat nad deštěm, zejména během soboty.

V sobotu bude většinu dne polojasno, ráno je však třeba dát pozor na mrznoucí mlhy. Během odpoledne a večera se bude postupně zatahovat. Sněžit by podle meteorologů mělo jen slabě, místy se bude sníh mísit s deštěm. Noční teploty mohou klesnout až k -4 °C, během dne se budou pohybovat mezi 2 a 6 °C.

Neděle bude podmračená a během rána opět potrápí mlhy, které budou namrzat. Během dne se objeví dešťové přeháňky, které se na přelomu týdne budou znovu mísit se sněhem. Teploty během noci znovu spadnou až na -4 °C, během dne mohou vystoupat až na 9 °C.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Z vraždy mladé irské učitelky byl obviněn Slovák (31)

Z vraždy třiadvacetileté učitelky Ashling Murphyové byl ve středu irskými úřady obviněn slovenský státní příslušník Jozef Puška (31). Podle BBC žil zadržený v Tullamore ve středním Irsku a po sdělení obvinění byl umístěn do vazby. Jeho právník požádal o bezplatnou právní pomoc a tlumočnické služby. Policisté v souvislosti s vraždou zdrželi ještě jednoho podezřelého muže, ten byl propuštěn bez obvinění.

Krátká zpráva

Vůdce gangu pašeráků lidí dostal 15 let vězení

Belgický soud odsoudil šéfa vietnamského gangu pašeráků lidí k 15 letům odnětí svobody a pokutě 920 000 eur. Vo Van Hong (45) byl hlavou skupiny, která byla zodpovědná za úmrtí 39 Vietnamců, kteří byli v říjnu 2019 nalezeni udušení v návěsu kamionu na jihovýchodě Anglie. V loňském roce britský soud odsoudil v této kauze další čtyři podezřelé k trestům odnětí svobody v rozmezí od 13 do 27 let.

Píše se na Deník.cz