Domácí

Do Bečvy putuje další chemikálie. Na pokus budou dohlížet policejní drony

Vyšetřovatelé se v pátek opět pustí do chemického pokusu, který má napovědět, jaká látka Bečvu zamořila. Do vody nalijí testovací látku a podle její reakce a zbarvení znalec vyhotoví posudek. Záznam z pokusu pořídí policejní drony.

"Na Bečvě pokračuje vyšetřovací pokus. Stejně jako v úterý se do vody vypustí testovací látka, která ji obarví. Jde o další úkon prováděný pro potřeby soudního znalce, který pracuje na znaleckém posudku. K pořízení záznamu o průběhu pokusu budou využity policejní drony," informovala policie na sociálních sítích.

Jde už o druhý chemický pokus v tomto týdnu, který má objasnit, která látka vodu v řece otrávila. Fluorescein, který vsetínští kriminalisté použili, Bečvu zbarvil do zelena. Mluvčí policejního prezidia Kateřina Rendlová ujistila, že zbarvení vody je pouze dočasné.

Související obsah

Vyšetřování toho, kdo Bečvu zamořil jedovatým kyanidem, stále pokračuje. Viník není známý ani po dvou měsících od ekologické havárie. Mezi podezřelými je i společnost DEZA, která je součástí holdingu Agrofert. Firma tvrdí, že s únikem jedu nemá nic společného.

Kvůli kyanidu v Bečvě uhynuly desítky tun ryb na téměř čtyřicetikilometrovém úseku řeky. Jde o jednu z nejhorších ekologických katastrof v Česku za posledních několik desetiletí.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz