Domácí

Řidiče v Česku potrápila ledovka. Pozor by si měli dávat i v dalších dnech

Silnice na některých místech Česka v pondělí ráno pokryla ledovka. Kamiony uvázly třeba u Vyššího Brodu na Českokrumlovsku. Policisté řešili i několik dopravních nehod. Meteorologové varují před mrznoucí mlhou i v dalších dnech.

Problémy ráno měli ve vyšších polohách především řidiči kamionů. Několik jich kolem páté hodiny uvázlo na silnici mezi Vyšším Brodem a Dolním Dvořištěm na jihu Čech. Okolo osmé hodiny už byla silnice opět sjízdná.

Řidiči by ale měli být i v následujících dnech velmi opatrní. Podle meteorologů totiž mohou silnice opět namrzat, hrozí mrznoucí srážky i mlhy.

V ranních hodinách budou teploty klesat pod nulu. Při vyjasnění mohou spadnout až k -6 stupňům Celsia. Ještě v příštích dnech se budou denní teploty držet okolo 5 až 7 stupňů nad nulou, změnu přinese také inverzní počasí. Na horách může podle meteorologů také ojediněle sněžit. Větší ochlazení prý přijde ke konci tohoto týdne. Od pátku se obloha zatáhne, ve vyšších polohách bude sněžit, v nižších se dočkáme deště se sněhem.

Související obsah

Noční teploty se budou pohybovat mezi nulou až -3 stupni. Na horách může rtuť teploměru klesnout až k -6 stupňům Celsia.

klma, tn.cz / TV Nova

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz