Počasí

Počasí o víkendu se konečně změní! V platnosti je výstraha před ledovkou

Počasí o víkendu se konečně změní! V platnosti je výstraha před ledovkou
Zdroj: Profimedia

Chladné a sychravé počasí bude pokračovat i v nejbližších dnech. Před začátkem víkendu totiž zasáhne Česko studená fronta, která přispěje k výraznému ochlazení. Na horách se tak zřejmě dočkáme i sněhové nadílky. Teploty se budou pohybovat maximálně kolem nuly. Meteorologové navíc varují před námrazou, kvůli které je v platnosti také výstraha. Nebezpečí hrozí na Vysočině a v Jihomoravském kraji.

Výstraha před ledovkou platí od čtvrteční půl 11 dopoledne do pátečních třinácti hodin pro Vysočinu (Bystřice nad Pernštejnem, Jihlava, Moravské Budějovice, Náměšť nad Oslavou, Nové Město na Moravě, Telč, Třebíč, Velké Meziříčí, Žďár nad Sázavou) a Jihomoravský kraj (Blansko, Boskovice, Ivančice, Kuřim, Moravský Krumlov, Rosice, Tišnov, Znojmo).


Meteorologové kvůli mrznoucím mlhám, díky kterým se může tvořit slabá námraza, doporučují snížit na silnicích rychlost jízdy a jet velmi opatrně. "Déletrvající mrznoucí mlhy mohou vést k tvorbě námrazy na komunikacích s nebezpečím smyku,“ upozorňují odborníci.
 

Výstraha: 

Zdroj: ČHMÚ

Podle meteorologů budeme muset i v následujících dnech počítat po ránu s mrznoucími mlhami nebo námrazou. "Při mrznoucím mrholení se bude ojediněle tvořit, hlavně v západní části Moravy, slabá ledovka,“ upozorňují meteorologové z Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).


"V pátek od severu nad naše území postoupí rozpadající se studená fronta. V dalších dnech k nám bude proudit studený vzduch od severovýchodu až severu. Na začátku příštího týdne se do střední Evropy od západu přechodně rozšíří výběžek vyššího tlaku vzduchu,“ uvádí ČHMÚ.

Související obsah


Čtvrtek bude zatažený s nízkou oblačností, objevit se mohou také mrznoucí mlhy, ojediněle může také mrholit. Na horách a severovýchodě území však meteorologové očekávají polojasno až jasno. V noci se teploty budou pohybovat mezi 1 až -3 °C, přes den teploměry naměří maximálně 4 °C.


V pátek bude také zataženo s nízkou oblačností, objeví se také mlhy. Přes den budou teploty dosahovat 0 až 4 °C, v noci spadnou až na -4 °C, při zvýšené oblačnosti dokonce na -6 °C.


Sobota bude ve znamení rovněž zatažené oblohy s nízkou oblačností, objeví se také mlhy, v některých částech republiky i ty mrznoucí. Na severovýchodě území očekávají meteorologové v polohách nad 600 metrů i slabé sněžení. Denní teploty budou mezi 1 až 5 °C, v noci se sníží až na -3 °C.


Podívejte se na předpověď počasí:


Na neděli předpovídají odborníci zataženo až oblačno, místy může sněžit. V polohách pod 400 metrů se očekávají také dešťové srážky. V noci teplota klesne na -4 °C, přes den se vyšplhá maximálně na 3 °C.


Začátek nového týdne bude také oblačný až zatažený. I v pondělí však musíme počítat se sněžením, nebo srážkami. V noci bude mezi -1 až -5 °C, přes den mezi 0 až 4 °C.


Rovněž v dalších dnech bude obloha oblačná až zatažená. Místy se objeví déšť se sněhem, ve vyšších polohách může vydatně sněžit. Zatímco denní teploty se mohou dostat na 4 °C, v noci spadnou až na -5 °C.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz