Domácí

Pozor na směs oříšků z Lidlu! Kvůli chybě je nebezpečná pro alergiky

Pozor na směs oříšků z Lidlu! Kvůli chybě je nebezpečná pro alergiky
Zdroj: Lidl Česká republika, Profimedia

Společnost Lidl na sociálních sítích varuje před směsí Cranberry Mix od výrobce Alesto a raději stahuje z oběhu celou šarži. Kvůli chybě při balení se totiž do směsi oříšků dostaly i ty, které nebyly uvedené na obalu. Zdánlivě malá chybička přitom může vážně ohrozit zdraví alergiků.

Do směsi oříšků Alesto Cranberry Mix se při balení přimíchaly také arašídy a pistácie, které vůbec neměla obsahovat. Nebyly tak ani uvedené na obale a případného alergického strávníka by mohlo čekat nepříjemné překvapení.

Společnost Lidl na svém facebooku informuje, že nebezpečí se týká pouze šarže 200gramových balení Alesto Cranberry Mix s datem minimální trvanlivosti do 22. 3. 2021 a šarží LOT 20-406895. Výrobek také okamžitě stahuje z oběhu.

Související obsah

Lidl zároveň ujišťuje, že potenciálně riziková je pouze tato konkrétní šarže výrobků značky Alesto. Všechny ostatní ořechy a směsi jsou prý bezpečné a v obchodě budou dostupné i nadále. Pokud zjistíte, že nebezpečnou šarži máte doma i vy, můžete ji na prodejně vrátit i bez účtenky.

"V případě, že jste uvedený výrobek zakoupili, můžete jej vrátit do jakékoliv prodejny Lidl. Peníze vám samozřejmě budou vráceny i bez předložení pokladního dokladu. Všem zákazníkům se omlouváme za vzniklou nepříjemnost," vyjádřila se společnost Lidl.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Přes náznak smíru vypálila KLDR další zkušební raketu

Severní Korea vypálila neupřesněnou střelu do moře směrem k Japonsku. Podle japonského ministerstva obrany šlo pravděpodobně o balistickou raketu. Stalo se tak tři dny poté, co vlivná sestra severokorejského diktátora Kim Jo-čong zmínila možnost obnovení rozhovorů s Jižní Koreou při zachování vzájemné úcty.

Krátká zpráva

Prezident Biden dostal třetí dávku covidové vakcíny

Prezident Spojených států Joe Biden obdržel třetí posilující dávku vakcíny Pfizer/BioNTech. Třetí dávku schválil minulý týden americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv pro lidi starší 65 let, zdravotníky či chronicky nemocné. Biden, jenž dostal druhou dávku v lednu, vyzval všechny Američany, kteří mají nárok, aby si třetí dávku nechali píchnout.

Píše se na Deník.cz