Domácí

Pozor na směs oříšků z Lidlu! Kvůli chybě je nebezpečná pro alergiky

Pozor na směs oříšků z Lidlu! Kvůli chybě je nebezpečná pro alergiky
Zdroj: Lidl Česká republika, Profimedia

Společnost Lidl na sociálních sítích varuje před směsí Cranberry Mix od výrobce Alesto a raději stahuje z oběhu celou šarži. Kvůli chybě při balení se totiž do směsi oříšků dostaly i ty, které nebyly uvedené na obalu. Zdánlivě malá chybička přitom může vážně ohrozit zdraví alergiků.

Do směsi oříšků Alesto Cranberry Mix se při balení přimíchaly také arašídy a pistácie, které vůbec neměla obsahovat. Nebyly tak ani uvedené na obale a případného alergického strávníka by mohlo čekat nepříjemné překvapení.

Společnost Lidl na svém facebooku informuje, že nebezpečí se týká pouze šarže 200gramových balení Alesto Cranberry Mix s datem minimální trvanlivosti do 22. 3. 2021 a šarží LOT 20-406895. Výrobek také okamžitě stahuje z oběhu.

Související obsah

Lidl zároveň ujišťuje, že potenciálně riziková je pouze tato konkrétní šarže výrobků značky Alesto. Všechny ostatní ořechy a směsi jsou prý bezpečné a v obchodě budou dostupné i nadále. Pokud zjistíte, že nebezpečnou šarži máte doma i vy, můžete ji na prodejně vrátit i bez účtenky.

"V případě, že jste uvedený výrobek zakoupili, můžete jej vrátit do jakékoliv prodejny Lidl. Peníze vám samozřejmě budou vráceny i bez předložení pokladního dokladu. Všem zákazníkům se omlouváme za vzniklou nepříjemnost," vyjádřila se společnost Lidl.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Chile povolilo sňatky osob stejného pohlaví

Chilský kongres schválil sňatky mezi osobami stejného pohlaví. Zákon ještě musí podepsat prezident, ale ten se již dříve vyslovil pro. V konzervativní katolické zemi trvalo schválení zákona čtyři roky. Chile se tak přidalo k více než dvacítce zemí světa, kde jsou homosexuální sňatky legální. Z latinské Ameriky jsou to ještě Argentina, Brazílie, Kolumbie, Kostarika a Uruguay.

Krátká zpráva

Odborníci uklidňují, omikron nebude horší než delta

Dle dosavadních zjištění je „téměř jisté“, že covidová mutace omikron nevyvolává těžší průběh nemoci než varianta delta, spíše by to mohlo být naopak, i když je nakažlivější, prohlásil epidemiolog a poradce americké vlády Anthony Fauci. Podobně se vyjádřil představitel Světové zdravotnické organizace Michael Ryan, který nepochybuje o tom, že současné vakcíny ochrání i v případě omikronu před těžkou formou onemocnění koronavirem.

Píše se na Deník.cz