Online výuka

Jak vypadá třídní schůzka online? Učitelku v teplákách nečekejte

V době koronavirové zvolila řada škol třídní schůzky přes internet. Tento způsob komunikace s rodiči se libí mnoha rodičům, oceňují ho pedagogové. Třeba učitelka Eva Benešová si dala na svém prvním rodičáku záležet po všech stránkách, i když byla jen doma v obýváku.

Každá škola přistupuje k třídním schůzkám individuálně. Někde preferují konzultace jeden na jednoho, jinde třídní schůzky dokonce ruší. Na pražské Základní škole Mikulova se osvědčila společná online debata, kterou teď poprvé zažila i Eva Benešová.

Je třídní učitelkou v 8.B. od září, a tak se s rodiči svých žáků seznámila kvůli koronavirovým opatřením až po třech měsících. Na premiérovou komunikaci si zapnula webovou kameru, ale další účastníky schůzky k tomu kroku nenutila.

"Jsem nervózní z toho, že se s nimi uvidím poprvé naživo a také z toho, kolik se jich připojí, protože bych potřebovala, aby se jich připojilo co nejvíc," prozradila ještě před začátkem.

Třídní schůzku vedla doma v obýváku, kde se cítila komfortně i ve chvíli, kdy s rodiči řešila závažná témata, která s sebou přináší výuka v online prostředí. Například kyberšikanu. 

Související obsah

Podle Evy Benešové v její třídě není žádný rebel ani flink. Od začátku školního roku tak měla jedinou výtku k omluvenkám. "Když přijdou pozdě na hodinu, potřebuju mít v omluvném listu napsaný důvod, třeba technické problémy nebo zaspal," upřesňovala rodičům osmáků třídní učitelka. 

Související obsah

 
Na online schůzku se připojila také učitelka češtiny, a tak rodiče získali přehled o prospěchu svých dětí nejen v němčině a dějepisu, které učí Eva Benešová. Kromě toho je nejvíc zajímali otázky související s návratem žáků do školních lavic, třeba přihlášení obědů nebo zrušení okrajových hodin.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Online výuka

Důležité Události

Píše se na Deník.cz