Zahraničí

Česko rozvolní přísná opatření. Jak je to v dalších zemích v Evropě?

Evropské země jsou, co se týče epidemie, v různých stádiích. Třeba v Rakousku, ve Francii, nebo na Slovensku denní přírůstky nakažených klesají, naopak v Chorvatsku nebo Maďarsku zase rostou. A rozvolňování plošných opatření tomu odpovídá. Všude ale platí hygienická opatření - tedy roušky, dezinfekce a rozestupy.

Některé evropské země postupně uvolňují opatření. Od příštího týdne se k tomu chystá Belgie, Irsko, od neděle pak pět regionů v Itálii.

V Německu a Rakousku budou platit přísná opatření i v průběhu prosince, naopak v Polsku končí. Slovensko zpřísňuje, od 7.prosince vyžaduje negativní test při příjezdu do země.

Rakousko

V Rakousku potrvá lockdown až do 6. prosince. Jsou zavřeny obchody s výjimkou potravin, nejsou poskytovány služby a školy mají distanční výuku.

Související obsah

Německo

V Německu jsou prodloužena přísná opatření až do 20.prosince. Od 21.prosince má dojít hlavně k uvolnění cestování.

Slovensko

Do 29.prosince platí na Slovensku nouzový stav. Uvolněna tam byla omezení pro některé provozovny - u fitness center a bazénů bylo možné obnovit provoz s maximální kapacitou 6 lidí.

Francie

Ve Francii se otevřely obchody a uvolňují se pravidla pro pohyb lidí. Stále zavřené zůstanou bary i restaurace.

Velká Británie

Rozvolnění přijde už 2. prosince, kdy v zemi skončí karanténa a podle stavu epidemie budou v různých regionech platit různá pravidla.

Související obsah

Ukrajina

Na Ukrajině platí od 11.listopadu model státní karantény s víkendovým lockdownem.

Polsko

U našich severních sousedů není situace příznivá, přesto se tam otevírají obchody.

Vlády evropských zemí se shodují na jediném - nechtěji dopustit třetí vlnu koronavirové epidemie. Ministerstvo zahraničí nadále Čechům doporučuje cestovat výhradně v nutných případech.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Prezident Biden navštíví Buffalo truchlící po vraždě deseti lidí

Americký prezident Joe Biden odcestuje v úterý společně s manželkou Jill do Buffala. Chtějí truchlit s obyvateli po víkendové tragické události, kdy bělošský mladík zastřelil v obchodě deset lidí a tři zranil. Podle úřadů si úmyslně vybral černošskou čtvrť a hodlal zabít co nejvíce lidí.

Píše se na Deník.cz