Koronavirus

V Česku přibylo nejméně nakažených od konce září. Klesá i počet úmrtí

V Česku v neděli přibylo 1074 nových případů nákazy koronavirem. To je nejméně od 20. září a zhruba o 400 méně než minulou neděli. Index protiepidemického systému PES zůstává už osmý den v řadě na 57 bodech. To odpovídá třetímu stupni pohotovosti z pěti.

Od začátku listopadu, kdy byly počty hospitalizovaných s koronavirem rekordní, se počet lidí v nemocnicích snížil skoro o polovinu. Podle pondělních údajů ministerstva zdravotnictví ubylo také úmrtí. S covidem-19 za neděli zemřelo 48 lidí, což je nejméně od 11. října.


V Česku zatím stále platí opatření čtvrtého stupně systému PES. Vláda ale v neděli rozhodla, že třetí stupeň bude platit od čtvrtka 3. prosince. V obchodech zůstane platné omezení plochy na zákazníka. Otevřou se ale restaurace, obchody, služby a skončí noční omezení volného pohybu. U škol bude platit třetí stupeň až od pondělí 7. prosince.

Související obsah

Vláda se rozhodla zmírnit opatření i přes to, že se rizikové skóre protiepidemického systému v jednotlivých krajích značně liší. Nejnižší je v Praze, a to na úrovni 42. Zatímco hlavní město se tak už blíží druhému stupni rizika, několik krajů, například Královéhradecký, je stále na úrovni čtvrtého stupně.

Onemocnění se v posledních dnech nejvíc šíří na Havlíčkobrodsku. Za uplynulých sedm dní tam přibylo 610 nakažených na 100 tisíc obyvatel.

jh TN.cz, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Dálnici D5 uzavřela nehoda 3 nákladních vozidel

Dálnici D5 ve směru Praha – Rozvadov uzavřela v pondělí nad ránem na 37. kilometru dopravní nehoda 3 nákladních vozidel. Podle informací z Centra dopravních nehod Policie České republiky došlo při srážce ke zranění osob a provoz na dálnici byl v místě nehody zastaven. Zrušení dopravního omezení se podle předpokladu PČR očekává kolem desáté hodiny dopoledne.

Krátká zpráva

Zemřel bývalý senátor a prezidentský kandidát Bob Dole

Ve věku 98 let zemřel bývalý republikánský senátor a prezidentský kandidát Bob Dole. Poprvé byl zvolen do Kongresu v roce 1960 a sloužil ve Sněmovně reprezentantů USA až do roku 1969. Poté se přesunul do Senátu, kde zastupoval Kansas téměř tři desetiletí. Ve své kariéře třikrát kandidoval na prezidenta, na třetí pokus vyhrál republikánskou nominaci, ale v roce 1996 prohrál volby s Billem Clintonem.

Píše se na Deník.cz