Koronavirus

V Česku přibylo nejméně nakažených od konce září. Klesá i počet úmrtí

V Česku v neděli přibylo 1074 nových případů nákazy koronavirem. To je nejméně od 20. září a zhruba o 400 méně než minulou neděli. Index protiepidemického systému PES zůstává už osmý den v řadě na 57 bodech. To odpovídá třetímu stupni pohotovosti z pěti.

Od začátku listopadu, kdy byly počty hospitalizovaných s koronavirem rekordní, se počet lidí v nemocnicích snížil skoro o polovinu. Podle pondělních údajů ministerstva zdravotnictví ubylo také úmrtí. S covidem-19 za neděli zemřelo 48 lidí, což je nejméně od 11. října.


V Česku zatím stále platí opatření čtvrtého stupně systému PES. Vláda ale v neděli rozhodla, že třetí stupeň bude platit od čtvrtka 3. prosince. V obchodech zůstane platné omezení plochy na zákazníka. Otevřou se ale restaurace, obchody, služby a skončí noční omezení volného pohybu. U škol bude platit třetí stupeň až od pondělí 7. prosince.

Související obsah

Vláda se rozhodla zmírnit opatření i přes to, že se rizikové skóre protiepidemického systému v jednotlivých krajích značně liší. Nejnižší je v Praze, a to na úrovni 42. Zatímco hlavní město se tak už blíží druhému stupni rizika, několik krajů, například Královéhradecký, je stále na úrovni čtvrtého stupně.

Onemocnění se v posledních dnech nejvíc šíří na Havlíčkobrodsku. Za uplynulých sedm dní tam přibylo 610 nakažených na 100 tisíc obyvatel.

jh TN.cz, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz