Domácí

Pět tisíc míří k důchodcům. Sociální správa začala vyplácet, řekla i termíny

Pět tisíc míří k důchodcům. Sociální správa začala vyplácet, řekla i termíny
Zdroj: Getty Images

Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) v pondělí oznámila, že začala vyplácet jednorázový příspěvek pět tisíc korun. Důchodcům by měl na bankovní účet přijít do 8. prosince.

Jednorázový příspěvek důchodci bude automaticky vyplacen všem stávajícím poživatelům důchodu. Vyplácet se bude samostatně formou doplatku. Důchodci by měli dostat na svůj bankovní účet příspěvek do 8. prosince.

ZMĚNY OD PROSINCE: Peníze navíc, otevřené obchody a změny v dopravě

O kolik si polepšíte bez superhrubé mzdy? KALKULAČKA vám to spočítá!

Na lyžovačku v Česku zatím zapomeňte! Vláda zakázala provoz vleků

Výplata v hotovosti bude realizována poštovními poukázkami typu B, které budou doručeny adresátům pomocí České pošty do 15. prosince. Následně bude příspěvek vyplacen na pobočce České pošty.

Související obsah

"ČSSZ dva měsíce intenzivně připravovala technologické řešení jednorázového příspěvku důchodcům tak, aby po nabytí účinnosti zákona byla schopna v řádu jednotek dnů, tedy ve zcela bezprecedentně krátkém čase, zajistit jeho vyplacení,“ uvedla Česká správa sociálního zabezpečení ve své tiskové zprávě.

Příspěvek obdrží zhruba 3 miliony důchodců. "Díky pružné kooperaci jsme společně dokázali zajistit mimořádnou výplatu příspěvku v objemu cca 2 mil. příspěvků na bankovní účty občanů ČR a dalších cca 860 tis. příspěvků poukázkou prostřednictvím České pošty,“ řekl ředitel ČSSZ František Boháček.

Mzdy za posledních 10 let vzrostly v průměru téměř o polovinu. Podívejte se na reportáž televize Nova:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz