Opatření kvůli Covid-19

Na lyžovačku v Česku zatím zapomeňte! Vláda zakázala provoz vleků

Lucie Staničková
Lucie Staničková
Aktualizováno 1. 12. 2020 20:10
30.11. 2020 19:53
Téma:

I když už mnohá lyžařská střediska v Česku začala se zasněžováním, na lyžovačku to zatím nevypadá. Vláda totiž kvůli šíření koronaviru odmítla do konce stávajícího nouzového stavu, který trvá do 12. prosince, povolit používání lyžařských vleků.

Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) po pondělním jednání vlády sdělil, že kabinet nedovolí spustit provoz vleků. Minimálně do 12. prosince si tak Češi nezalyžují. "Potřebujeme získat čas na projednání fungování lyžařských areálů,“ řekl Blatný.

 

PŘEHLED ZMĚN OD PROSINCE: Více peněz, změny v dopravě! Podívejte se, co se mění!

 

Zda však vláda v polovině prosince přistoupí za určitých podmínek k otevření lyžařských středisek a dovolí používat  vleky, zatím není jasné.

 

Na pořádnou lyžovačku to do konce roku nevypadá ani v Itálii. Tamější premiér Giuseppe Conte v minulém týdnu informoval, že lyžařská střediska zůstanou v zemi zavřená. "Nemůžeme dovolit dovolené na sněhu, protože výsledkem by byla třetí vlna koronaviru,“ tvrdí Conte.

 

Předseda italské vlády se snaží prosadit společná pravidla zimního lyžování celou Evropskou unii. Mimo jiné jednal také s německou kancléřkou Angelou Merkelovou, která je pro to, aby sjezdovky zůstaly uzavřené v celé Evropě.

 

 

Aktuálně se lyžuje pouze ve Švýcarsku. V dalších zemích je provoz buď omezen, nebo úplně zakázán. Rakouská střediska by se pro lyžaře měla otevřít od 6. prosince, pokud místní vláda nerozhodne jinak.

Problémy s otevíráním lyžařských areálů řeší i naši sousedé:

TN.cz