Domácí

Uvolnění omezení se blíží. Po šesti týdnech se otevřou obchody i bary

Po šesti týdnech se na opětovné otevření chystají obchody, restaurace, kosmetické salóny a kadeřnictví. Zákazníky můžou opět přivítat za tři dny. Avšak za zvláštních hygienických opatření.

Všichni v pondělí popadli vysavače, prachovky a dezinfekce a ve velkém se připravovali na čtvrtek! "Uklízí se a dezinfikuje celá provozovna, perou se ručníky, prádlo. Od víkendu přijímáme jednu objednávku za druhou,“ tvrdí majitelka kadeřnictví Andrea Vašková.


"Vždycky když klientka přijde, tak použije dezinfekci. Do Vánoc se absolutně nezastavím,“ libuje se majitelka kosmetického studia Lenka Weissová.

Související obsah


Život se v pondělí po několika týdnech vrátil i do fitness center. Všechny stroje se musí pečlivě dezinfikovat a celé prostory zbavit několikatýdenního nánosu prachu.


Šestitýdenní odstávka ale způsobila řadu problémů. Brigádníci si často našli jinou práci a technologie dostaly zabrat. "Najednou, když všechno zastavíte a všechno musíte nastartovat, tak nám to řekl bych ztuhlo. Například teď objednat servis je skoro nemyslitelné,“ rozčiluje se ředitel fitness centra Jiří Pezlar.

Související obsah


Provozy počítají s omezenou kapacitou. Nejasnosti ale řeší například zoologické zahrady, kde může být využita pouze čtvrtina areálu. Zatím nemají informace o tom, jaké plochy započítat. "Pokud do čtvrtku nezískáme nějaké podrobnosti, tak vezmeme den, kdy k nám přišlo nejvíce lidí a počet návštěvníků vydělíme čtyřmi,“ řekl mluvčí Zoo Brno Michal Vaňáč.


A problémy řeší i aquaparky. Ty, které vypustily bazény, ve čtvrtek neotevřou. Třeba v Pasohlávkách zaberou přípravy na otevření přibližně dva týdny.

ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz