Domácí

Zelená pro amatérský sport. Lidé kritizují povinnou roušku při cvičení

Díky přesunu do 3. stupně pohotovosti dostal zelenou i amatérský sport. Podmínky rozvolnění však kritizují majitelé sportovních klubů a fitness center. Nesouhlasí hlavně s povinností nosit roušky během cvičení. Kvůli omezení na maximálně deset lidí uvnitř haly platí i nadále zákaz pro kolektivní sporty.

Hokejisté, florbalisté, házenkáři. Přes dvacet tisíc sportovních klubů a v nich milion a půl registrovaných sportovců. Během první vlny pandemie pro ně platila stejná pravidla jako pro profesionály.


"Pokud byli aktivně zapojeni do sportu tak roušku mít nemuseli,“ řekl Jakub Večerka z Národní sportovní agentury. Výjimku teď ale nemají. To je pro trenéry i sportovce nepředstavitelné. "Byla jsem si několikrát zaběhat s rouškou a normálně jsem se dusila,“ přiblížila trenérka házené Kristýna Klečková.

Související obsah


"Pro děcka by to bylo velké zatížení dýchat přes masku a ještě mřížku,“ tvrdí šéftrenér hokejistů z Tábora Štěpán Kadylák.


Sportovat se může maximálně v počtu deseti lidí. Například florbalové soutěže se tak zahájit nemohou. Některé hokejové stadiony to už dokonce vzdaly. Na stadionu v Písku led rozpustili úplně a v Táboře omezili chlazení.


"Energetická náročnost na měsíc je tak sto tisíc korun. V plném režimu asi třikrát tolik,“ doplnil Kadylák.


Ztrát se obávají i fitness centra. "Po jaře máme zkušenost, že spousta lidí kvůli povinnosti nošení roušek do fitka nepřišla,“ stěžuje si trenérka Jana Paulátová.


Výjimky, jaké platily například při první vlně pandemie, ale šéf resortu zdravotnictví ani nezvažuje zavádět. "Kdybychom nastavili stejná pravidla pro profesionálně neprofesionální, potom všechny děti a neprofesionální sportovci se musí před zápasem otestovat,“ nechal se slyšet ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO).

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Další podpora Ukrajiny. Spojené státy pošlou pomoc za 933 miliard korun

Šéf Bílého domu Joe Biden podepsal zákon o poskytnutí pomoci Ukrajině ve výši téměř 933 miliard korun. Vojenská a humanitární podpora je údajně nejvyšším balíkem americké zahraniční pomoci za posledních alespoň 20 let. Spojené státy Ukrajině od začátku války poslaly pomoc zhruba za 1,26 bilionu korun.

Píše se na Deník.cz