Zahraničí

V jihoafrické loterii padla šokující čísla, losování vyšetřuje komise

V jihoafrické loterii padla šokující čísla, losování vyšetřuje komise
Zdroj: Profimedia

Velké pozdvižení vyvolalo losování národní loterie v Jihoafrické republice, když padla čísla 5,6,7,8,9 a dodatkové číslo 10. O jackpot se podělilo 20 výherců, na každého připadly v přepočtu čtyři milióny korun. Případem se zabývá státní loterijní komise.

Losování proběhlo v přímém televizním přenosu. Sázkaři tipují pět čísel od 0 do 50 v jednom sloupci tiketu a dodatkové číslo od nuly do dvaceti. Pravděpodobnost výhry je tak 1 ku více než 42 miliónům. Zhruba osmdesátimilionový jackpot přitom trefilo hned 20 lidí, dalších 79 si odneslo v přepočtu po 9 tisících korunách, když neuhodli dodatkové číslo, informovala ve středu zahraniční média.

Neobvyklá řada výherních čísel a zároveň neuvěřitelně velké množství výherců vyvolaly bouři na sociálních sítích a podezření z podvodu. Státní loterijní komise se sídlem v Johannesburgu proto zahájila vyšetřování.

Související obsah

Podle odborníků na loterie je obvyklé, že jackpot trefí jeden dva lidé. Zároveň však upozorňují, že na číselné posloupnosti sází velké množství tipujících. “Divili byste se, kolik lidí má na každé losování vsazena čísla 1,2,3,4,5,6,“ uvedl jeden ze znalců.

mch, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz