Domácí

Zeman podepsal několik zákonů. Mezi nimi i paušální daň pro živnostníky

Zeman podepsal několik zákonů. Mezi nimi i paušální daň pro živnostníky
Zdroj: Profimedia

Prezident republiky Miloš Zeman podepsal v pátek devět zákonů. Mezi nimi je například novela o zavedení paušální daně pro živnostníky, nebo novela zákona o odpadech. Informoval o tom mluvčí hlavy státu Jiří Ovčáček.

Paušální daň živnostníkům přinese nejen zjednodušení odvodových povinností a snížení administrativy, ale také finanční úsporu. Od příštího roku ji tak budou moci využít podnikatelé s ročním příjmem do jednoho milionu korun.


Na následující rok vychází paušální daň na 5 469 korun. Ze schválení má radost i ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). "Paušální daň je jedním z našich klíčových projektů. Významně tím podnikatelům zjednodušíme jejich odvodové a daňové povinnosti a snížíme nutnost papírování,“ tvrdí Schillerová.

Související obsah


S paušální daní ale zanikne možnost čerpat bonusy, slevy i odpočty. Proto si podnikatelé musí spočítat, zda se jim skutečně vyplatí. Více informací se dozvíte v tomto článku na TN.cz.


Prezident Zeman mimo to podepsal také novelu zákona o odpadu. Sběrná místa na různé obaly budou muset být ze zákona v 90 % obcí. Zároveň budou muset být v každé obci místa pro odběr použitých baterií a elektrozařízení.

 

Související obsah

 
Jedna z dalších novel, kterou podepsala hlava státu, umožní, aby zdravotní pojišťovny hradily antigenní testy na koronavirus přímo distributorům.


Zeman potvrdil svým podpisem také novelu, díky které si lidé mohou odložit profesní zkoušky až do poloviny následujícího roku. Než je absolvují, budou jim platit současné doklady.

Hrad zveřejnil platy a odměny vedoucích pracovníků. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Rakouský lékař, který amputoval nesprávnou nohu, dostal pokutu

Rakouský chirurg, jenž pacientovi omylem amputoval druhou nohu, dostal u soudu pokutu 2700 euro (zhruba 70 tisíc Kč). Těžce nemocný 82letý pacient, kterému poté amputovali i „správnou“ končetinu, mezitím zemřel, nikoliv však v souvislosti s amputacemi. Lékaři za ublížení na zdraví z hrubé nedbalosti hrozily dva roky za mřížemi. Nyní pracuje na jiné klinice. Rozsudek není pravomocný.

Krátká zpráva

Biden je nucen obnovit Trumpovu migrační politiku s Mexikem

Vláda amerického prezidenta Joe Bidena se na hranicích s Mexikem vrátila ke kritizované kontroverzní migrační politice předchůdce Donalda Trumpa. Donutilo ji k tomu rozhodnutí federálního soudu, na který se obrátily příhraniční státy Texas a Missouri. Žadatelé o azyl budou muset na vyřízení znovu čekat na území Mexika, kde jsou terčem násilí a bez právní pomoci. Desítky tisíc migrantů, které už se dostaly do USA, začnou být deportovány na mexickou stranu hranice v pondělí.

Píše se na Deník.cz