Zahraničí

Nejnebezpečnější státy pro rok 2021. Země, kam raději necestujte! MAPA

Nejnebezpečnější státy pro rok 2021. Země, kam raději necestujte! MAPA
Zdroj: Getty Images

Odborníci z mezinárodní organizace International SOS zveřejnili podrobné mapy, které zobrazují země, které budou v roce 2021 těmi nejnebezpečnějšími. Cestovatelé by se jim tedy měli raději vyhnout.

Mezi hlavní faktory, na základě kterých jednotlivé země hodnotili, patří hrozby politického násilí, společenských nepokojů, násilných činů a také dopad pandemie koronaviru.

Organizace International SOS každoročně zveřejňuje interaktivní mapu s několika stupni bezpečnosti, do kterých zařazuje země podle uvedených kritérií. Podle mapy jsou Libye, Sýrie, Afghánistán, Irák a Středoafrická republika nejnebezpečnější místa na světě, v roce 2021 je tedy lepší se jim vyhnout.

Související obsah

Naopak mezi bezpečná se řadí Grónsko, Švýcarsko, Slovinsko, Norsko, Finsko a Dánsko, ale i ostrovní státy jako Kapverdy, Anguilla a Turks a Caicos.

Mapa států dle bezpečnosti:

Poprvé vytvořili odborníci i mapu, která zobrazuje země s největším a nejmenším dopadem pandemie covidu-19. Při její tvorbě zohledňovali obecnou úroveň zdravotnictví a bezpečnosti, vývoj aktivních případů, místní cestovní omezení a účinnost přijatých opatření.

Mapa států dle bezpečnosti v rámci covidu-19:

Mezi země, které nejlépe zvládli situaci s koronavirem, patří Nový Zéland, Tanzanie a Nikaragua. Nejhůře je na tom Rusko, Ukrajina, Rakousko, Jordánsko a Gruzie. Česká republika byla uvedena jako země, na kterou měl covid-19 nízký dopad.

Cestování je stále omezené, některé země zavádí nová opatření. Podívejte se na reportáž televize Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Zeman zůstává v nemocnici, vyšetření nedopadlo, jak se očekávalo

Prezident Miloš Zeman i nadále zůstává v Ústřední vojenské nemocnici v Praze. Mluvčí nemocnice Jitka Zinke uvedla, že by hlava státu měla zařízení opustit nejdříve ve středu. Podle dvou zdrojů z Hradu měl být Zeman původně propuštěn už v úterý, nicméně vyšetření nedopadla, jak se očekávalo, informuje Deník N.

Píše se na Deník.cz