Domácí

Mezinárodní srovnání žáků 4. tříd. České děti se po propadu neustále zlepšují

Ministr školství v úterý společně s ústředním školním inspektorem představili výsledky mezinárodního šetření, které se zaměřuje na žáky základních škol a jejich znalosti v matematice a přírodovědě. České děti se od výrazného propadu v roce 2007 neustále zlepšují. Ministr hovořil také o koronaviru, podle něj se může situace ve školách zhoršit, může tak opět dojít ke zpřísnění bezpečnostních opatření.

Ministr školství Robert Plaga (za ANO) a ústřední školní inspektor Tomáš Zatloukal představili výsledky mezinárodního šetření TIMSS 2019. To se v Česku týká žáků čtvrtých tříd základních škol a jejich znalostí v matematice a přírodovědě.

Do šetření se zapojilo v Česku 210 škol, testy prošlo 6500 žáků. Česká republika skončila v matematice na 16. místě a v případě přírodovědy na 13. místě. Testováním prošly děti z 58 zemí. V matematice se české děti zlepšují, v přírodovědě zůstávají na stejném místě.

Související obsah

Podle Zatloukala se české děti po výrazném propadu v roce 2007 kontinuálně zlepšují zejména v matematice.

Řeč se stočila také na současnou situace ve školství v souvislosti s koronavirem. Podle ministra hrozí, že se situace opět zhorší, může tak dojít ke zpřísnění bezpečnostních opatření na školách.

Výzkum se provádí vždy po čtyřech letech, jedná se o projekt Mezinárodní asociace pro hodnocení výsledků vzdělávání. První zjišťování výsledků se uskutečnilo v roce 1995.

Na celou tiskovou konferenci se podívejte zde:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz